Google Admob Nedir?

Gün içerisinde büyük bir çoğunluğumuz akıllı telefonlarda vakit geçiriyor. Çeşitli uygulamalar üzerinden onlarca farklı işlem yapılırken bu uygulamalar eğlenmenin de en güzel yollarından bir tanesi.

İnsanların kullanımına sunulan uygulamaların büyük bir çoğunluğu ücretsiz. Ücretli uygulamalar her zaman sınırlı sayıda indirildiğinden birçok uygulama tercihini ücretsiz olarak yayına girmekten yana kullanıyor. Burada amaç çok daha yüksek sayıda kullanıcıya ulaşarak reklam gelirlerini arttırmak.

Oluşturulan uygulamaların içerisinde reklamların yer alabilmesi için uygulama yetkilileri ve markaların bir araya gelmesi gerekli. Fiziksel olarak bu çok kolay olmadığından Google Admob kullanılmaktadır. Uygulamaların yetkililerini ve markaları aynı havuzda toplayan Google buradan reklamların dağıtımlarını gerçekleştirmektedir.

Google Admob Kullanmanın Avantajları Neler?

Uygulama sahibi olan kişiler için Google Admob çok önemli bir gelir kapısıdır. Benzer uygulamalar ya da özel markalar tarafından gelen reklamlar sayesinde uygulamalardan gelir elde edilir ve bu gelirlerde sınır yoktur.

Markalar için de uygulamalardaki geri dönüşler rahatlıkla alınır. Uygulamadan farklı bir uygulamaya geçiş yapan insan sayısı son derece fazladır. Genel olarak reklamlar geçilmediğinden ya da geçilmesi için uzun süre beklenmesi gerektiğinden kesinlikle etkili olacaktır.

Google Admob Nedir

Gösterilen tüm reklamların raporları oluşturulmaktadır. Reklamların gün içerisinde kaç kişi tarafından izlendiği ya da kaç kişinin bu reklamlar sonrasında diğer uygulamaları kullanmaya başladığı gibi istatistikler raporlarda yer almaktadır. Bu raporlara göre reklamlar düzenlenerek çok daha etkili bir hale getirilebilir.

Google Admob Nasıl Çalışıyor?

Google tarafından kurulan bu sisteme kayıt olmak son derece kolay. Google Admob internet sitesine giriş yaptıktan sonra burada kendinize bir kullanıcı hesabı oluşturmanız gerekiyor. Eğer uygulama sahibiyseniz uygulamanın ismiyle bir kullanıcı oluşturabilirsiniz. Benzer bir durumda markanızın reklamını yapacaksanız markanızın adıyla da kullanıcı hesabı oluşturma şansınız olacaktır.

Kendinize ait bir profil oluşturduktan sonra bilgileri girmeniz gerekiyor. Reklam alacak olan taraftaysanız uygulamanızın hangi özelliklere sahip olduğunu net bir şekilde bildirmeniz gerekiyor. Uygulamanızı profilinizden seçtikten sonra doğru kategorilerde işlem yapılmasını sağlayabilirsiniz.

Markanızın reklamını verirken de hem reklam görselini hem de çeşitli kategorileri seçmeniz gerekiyor. Yayınlanacak olan reklamlar yalnızca fotoğraf olabileceği gibi videolardan da oluşabilir. Tercihiniz ne olursa olsun bu görselleri Google Admob hesabına yüklemeniz gerekiyor.

Google tarafından gerekli kontroller yapıldıktan sonra sistem sizi eşleştirecektir. Eşleşme işleminin arından uygulamalar üzerinden takip işlemleri yapılarak sürecin nasıl işlediği gözlemlenebilir. Kısa sürede son derece verimli bir reklamcılık faaliyeti söz konusu olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir