Göz Altı Torbaları Nasıl Geçer?

Cildin en hassas bölgeleri olan göz çevresi, günün bütün yorgunluğunu adeta depo eder ve bir süre sonra renk ve form değişiklikleri yaşar.

göz altı
göz altı

Bu durum da haliyle moral bozucu, hastalıklı bir görünümün ortaya çıkmasına neden olur. Özellikle göz altı torbaları buna iyi bir örnek teşkil eder. Çünkü doğru bir bakım uygulanmadığı müddetçe gerilemez ve makyajla kapatılması da zordur.

Göz altı torbaları için bitkisel çözümler

Şu anda çok sayıda kozmetik ürün sayesinde, göz altında oluşan torbalardan kurtulmak aslında mümkün. Fakat biz size hem ucuz hem de çok pratik bir yöntemden bahsetmek istiyoruz. Göz altı torbalarından kurtulmak için size lazım olan malzeme sadece bir patatesten ibaret.

 

Önce bir adet patatesi dilimleyin ve bu dilimlerden sadece ikiyle gözlerinizin üzerini adeta bir kapak gibi kapatın. Bu işlemin ardından 15 – 20 dakika kadar bekleyin. Beklerken gözlerinizin dinlendiğini hissedeceksiniz. Sonrasında da tabii ki yüzünüzde tortu haline gelen nişastadan kurtulmak için ılık suyla durulamayı unutmayın. Bu işlemin sonucunda aynaya baktığınızda, göz altı torbalarınızın yok olduğunu görürseniz şaşırmayın

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir