Göz Çevrenizdeki Kırışıklıkları Doğal Yollarla Yok Edebilmenin Yöntemleri

Hiçbir şey doğanın dayatmalarından kurtulamıyor. Geçen yıllar izlerini en reel biçimde ortaya koyuyor. Nitekim zamanın kendini en çok belli ettiği alanlardan birisi de cildimiz. Özellikle yaşa bağlı olarak göz çevresinde oluşan kırışıklar oluşuyor. İşte bunu önlemek için yapılabilecek doğal şeyler de yok değil.

Kimi Öneriler

Düzenli bakım kürü yapılabilecek şeylerin başında geliyor. Bunun için ise düzenli olarak gündüz ve gece kremi kullanılması bakım küründe atılması gereken ilk adımlardan.

göz çevresi kırışıklık
göz çevresi kırışıklık

Reklamlarda da bol bol duyduğumuz o kolajen, aslında bir tür protein. Lakin en temel yararı cildinizi güçlü bir hale getirmesi, kırışıklıkları ortadan kaldırması ve bununla da yetinmeyip cildinizi beslemesi.

Peki, ama hangi meyve ve sebzelerde kolajen var derseniz? Roka, ıspanak, pazı gibi son derece koyu renkli olan bir yeşile sahip sebzeler ilk sırada. Ayrıca bu sebzeler C ve E vitamini de içerdiği için cildinize son derece iyi gelen sebzeler. Bir de kırmızı renkli meyve ve sebzeler. Zira içeriğinde yer alan  likopen sayesinde kolajen seviyesi yükseliyor.  Çilek, kiraz, domates işte bu çok özel meyve ve sebzeler.

göz çevresi kırışıklığına son
göz çevresi kırışıklığına son

Tüm bunlara ilaveten her şeyin temelinin sevgi olduğu göz önüne alınır ise göz çevresi için doğru bir biçimde yapılacak olan masajın da son derece etkili olacağını söylemek gerekiyor. Gün içinde sadece birkaç dakikanızı ayırarak masaj yapmanız yeterli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir