Gözlük Kullananlar İçin Makyaj Önerileri

Gözlük kullanan kadınlar çoğu zaman, çerçevelerin arkasından makyajın hiç belirgin olmadığından veya makyajları çok çabuk silindiğinden yakınırlar. Fakat doğru makyaj adımlarıyla gözlüklerin arkasından da makyajı ön plana çıkarıp, kalıcılık süresini arttırmak mümkün.

gözlüklü yüze makyaj
gözlüklü yüze makyaj

Gözlük Takarken Makyaj Nasıl Yapılır?

Gözlük kullanan kadınların makyaj konusunda yaşadığı en büyük zorluk, gözlük camı ve çerçevesinin bir süre sonra göz bölgesini nemlendirmesi ve bunun da makyajın daha kısa ömürlü olmasına neden olmasıdır. Bunu engellemek içinse hafif bir makyaj yapılmalı ve fondöten kullanılmamalıdır. Bunu engellemek için, daha hafif olan BB kremler kullanılmalıdır. Ayrıca makyajın çabuk dağılmaması ve daha az terleme için, gözlüğün değdiği bölgelere herhangi bir şey sürülmemelidir.

makyaj önerileri
makyaj önerileri

Gözlüklüyken makyaj yapmanın diğer zorluklarından biri de makyajın etkisini zamanlan kaybetmesidir. Bunun önlenmesi için, makyaj öncesi baz uygulaması yapılmalı, sonrasında üzerinden pudra ile geçilmelidir.

Gözlük kullanan kadınların yüzlerinde makyajın en belirgin görüneceği ve dikkat çekeceği nokta, kaşlarıdır. Bu yüzden kaşlar mutlaka bakımlı olmalı ve fırça ya da kalem yardımıyla boyanarak belirginleştirilmelidir. Fakat kaşların çok fazla kalınlaştırılıp, dikkatin yalnızca o bölgeye çekilmesi de kötü bir görüntü oluşturabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir