Grip Uykusuz ve Susuz Kalanları Etkiliyor

Grip, susuz ve uykusuz kalanı vücutları daha çok seviyor. Az miktarda sıvı almak ve yetersiz uyumak kişilerde birçok hastalıklara davetiye çıkarıyor. Havaların soğuması ile birlikte yeterli güneş ışığı alınmadığı için beden ilk olarak bağışıklık sistemini çökertiyor. Yaz ayında alınan D vitaminin etkisini kış aylarında görüyorsunuz.

Grip
Grip

Grip Daha Çok Kimleri Etkiler?

Güneş ışınlarını fazla miktarda aldığınız zaman vücut direncinizi de artırmış olursunuz. Uyku ise vücudun bağışıklık sistemini güçlendirir. Bağışıklık sistemi zayıfladığında hastalıklara karşı direnciniz azalır. Düzenli beslenme ve kaliteli uyku ile hastalıklarınızın önüne geçersiniz. Viral türündeki hastalıklar özellikle vücut susuz kalmışsa ortaya çıkar.

Hijyene önem vermeli ve uzun süre kapalı ortamlarda kalmamalısınız. Sarılmak ya da öpüşmek tarzı alışkanlıkları ise en aza indirmelisiniz. Grip olduğunuz zaman dinlenmeye çok önem vermelisiniz. Soğuk algınlığı sırasında boğazda yanma gibi belirtilerde olacağı için suyu yanınızdan ayırmamalısınız.

sarılmayın
sarılmayın

Grip ve nezle birbirine karıştırılır. Gripte ateş, eklem ağrıları görülür. Nezlede ise burun akıntısı, burun tıkanıkları oluşur. Ateş olayı ise nezlede her zaman olmaz. her iki durumda da dikkat edilmesi gereken nokta bol su içmeniz ya da taze sıkılmış meyve suları ile hastalığın düzene girmesini beklemeniz. Dinlenme ise çok önemli olduğu gibi vücudun direncini de artırır. Karanlık ortamda ve temiz bir odada uyumaya özen gösterin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir