Gülyağı ile Gençleşin

Gülyağı, cilt güzelliğinde çok sık kullanılan ve cilde tazelik getiren bir yağdır. Cildinize sürdüğünüz zaman cildi sıkılaştırıcı etkisini hemen hissedersiniz. Sıkılaştırıcı etkisi nedeniyle kırışıklıkları da önler. Cildi toparlar ve daha sıkı görünmesini sağlar. Cilt ile beraber saç için de mucizevi çözümler sağlar. Saç diplerini güçlendirir ve besler.

gül yağı
gül yağı

Gül yağının Cilt ve Saça Faydaları

Bakteri oluşumunu engellediği için iyi bir antiseptiktir. Sorunlu ciltlerde kullandığınız zaman cilt üzerindeki mikropları öldürdüğü için cildi korur. Akne ve sivilce oluşumunu yok eder. Doğum lekesi, yara izi ve solgun deri üzerinde de çok faydalıdır. Cilt izlerini yok eden doğal yağ olarak izlere uygulanabilir.

Cildin renk dengesini de düzenler ve hasarları yok eder. Temiz bir cilde iki günde bir uygularsanız cildinizin canlandığını hissedersiniz.

gül yağının faydaları
gül yağının faydaları

1 kilo taze gül yaprağını 2 litre cam kavanoza doldurun ve üzerine zeytinyağı ilave edin. 1 ay boyunca güneş gören yerde tutun. Bir ayın sonunda süzün ve yağınız hazırdır.

Cildi nemlendirdiği gibi kırışıklık oluşumunu da engeller. Kokusu ise insana huzur verdiği için çağlar boyunca kokusundan yararlanıldı. Özellikle hoş kokusu depresyon için iyi gelir. Cildin bakterilere karşı korunmasına yardımcı olur ve leke oluşumunu engeller. Gülyağını maskelerinize 1 çay kaşığı olarak ekleyebilirsiniz. Haftada bir gülyağı maskesi ettiğiniz zaman cildinizin kısa sürede yenilendiğini fark edeceksiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir