Güzelliğinizi Cevize Borçlusunuz!

Günümüzde hemen hemen her konuda faydaları sayılmakla bitmeyen cevizin son zamanlarda yapılan araştırmalara ve uygulamalara göre cilt bakımı için de mükemmel sonuçlar doğurduğuna şahit olacak ve gözlerinize inanamayacaksınız. Cilt bakımı için adeta bir şifa kaynağı olarak görülen ceviz ile yapacağınız bakım sonrası cildinizdeki gözle görülür değişimin sizi memnun edeceğinden emin olabilirsiniz.

Güzelliğinizi Cevize Borçlusunuz!
Güzelliğinizi Cevize Borçlusunuz!

Ceviz içerisinde bulundurduğu antioksidan ellagic asitler ve vitaminler sayesinde cildin doğal nem dengesine kavuşmasını, yumuşamasını ve elastikiyetini kazanmasını sağlıyor. Tüm bunların yanı sıra cildin ölü hücrelerden arınarak yenilenmesine de yardımcı oluyor. Evde çok kolay bir şekilde hazırlayacağınız ve malzemelerine elde edebileceğiniz ceviz peelingi ile canlı ve parlak bir cilde sahip olmaya hazır mısınız?

Cevizli Peelingi Yapımı

Cevizli peeling yapımı için gerekli olan malzemeler:

  • 100 gram kesilmiş süt
  • 3 yemek kaşığı öğütülmüş ceviz
Güzelliğinizi Cevize Borçlusunuz!
Güzelliğinizi Cevize Borçlusunuz!

Sütü bir kâsenin içerisine koyarak cevizi de içine ekleyin ve karıştırarak maske haline getirin. Karışımı yüzünüze sürdükten sonra 5 dakika kadar cildinize nüfuz etmesini bekleyin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Gördüğünüz sonuç karşısında çok şaşıracaksınız.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir