Güzellik İçin Uygulanan Yanlışlar

Herkes, cilt, saç veya vücut bakımı için çeşitli yöntemler uygular ve farklı ürünler kullanır. Uzmanlar tarafından söylenen birçok cilt bakımı yöntemi, halk arasında yaygın şekilde bilinenlerden farklıdır. İnsanlar, çoğunlukla yanlış bir bilginin doğrultusunda ciltleri için işlem uygular ve olumsuz sonuçlarla karşılaşırlar.

siyah noktalar
siyah noktalar

Bilinen Yanlışlar

Öncelikle siyah noktalardan kurtulmak için bant kullanımı yanlıştır. Çünkü siyah nokta bantları gözenekleri temizlemek yerine sadece burundaki kirleri temizler. Yani yüzeysel bir temizlik neticesinde etkili bir sonuçla karşılaşılmaz. Siyah noktalardan kurtulmak için gözeneklerin açılması gerekir. Selülitlerin kremlerle geçeceği düşüncesi de yanlıştır. Kullanılan krem veya jel tarzı ürünler, olağanüstü bir başarı yakalamaz. Bu konu hakkında uzman bir dermatologa danışmakta fayda vardır.

selülit
selülit

Güneş kreminin yalnızca yazın süreceğiyle ilgili yaygın bir davranış söz konusudur. Güneşin zararlı ışınları her mevsimde görülür. Ciltte sıcaklığı hissedilmese veya gözle görülmese de UVA ışınları, yaz dışındaki mevsimlerde de mevcuttur. Bu nedenle cilt tipine uygun seçilen güneş kreminin düzenli olarak kullanılmasında fayda vardır. Yağlı cilde sahip kişilerin nemlendirici ürünlerden uzak durmaları da oldukça yanlış bir seçimdir. Cilt hücrelerinin korunması ve sağlığı bakımından nemlendirme işlemi oldukça önemlidir. Yalnızca su bazlı olanların tercih edilmesi gerekir. Ayrıca ciltteki akne veya sivilcelerin kesinlikle sıkılmaması gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir