Güzellik Sırrı Epilasyon

Aşırı tüylenme ve kıllanma hepimiz için sorun teşkil eden bir durumdur. Özellikle bayanların güzelliğine olumsuz etki eden bir faktördür. Aşırı tüylenme ve kıllanma durumunun birçok nedeni vardır. Bunlardan en önemlisi genetik faktör ve hormonal durumlardır. Irk ve yapı olarak işin doğrusu kıllı bir toplumuz. Bazı insanlarda, özellikle erkeklerde aşırı kıllanma büyük bir problemdir. Bu sorunu gidermenin birçok yolu vardır. En etkili ve belki de en kalıcı çözüm lazerli epilasyondur. Lazerli epilasyonu daha çok bayanlar tercih etmektedir.

epilasyon
epilasyon

Lazerli Epilasyon

Belki de en çok merak edilen konuların başında; “lazerli epilasyon zararlı mıdır?” sorusu gelmektedir. Lazerden çıkan ışınlar uygulama esnasında deri altına inmez. Orta deride kalır ve iç organlara ulaşması söz konusu değildir. O yüzden genel anlamda zararlı değildirler.

lazer epilasyon
lazer epilasyon

Özellikle belli bir yaş aralığında yaptırılmalıdır. Ergenlik döneminde hormonlar aktif olarak çalıştıklarından epilasyon yaptırmanın bir anlamı yoktur.

Epilasyon yapılan bölgeleye, özellikle “ben”lerin olduğu bölgeye lazer ışınının gelmemesi gerekir.

lazer
lazer

Cilt yapısına göre değişen enerjilerde yaptırılan epilasyon zarar vermez ve iz bırakmaz. Yarım saatte kaybolan hafif kızarıklıklar meydana gelir. Esmer bir cilde lazer epilasyon yapılmaz. Eğer yanlışlıkla lazer epilasyon esmer bir cilde uygulanmışsa; 6 aydan önce kaybolmayan beyaz lekeler oluşur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir