Hacamat Nedir?

Tedavi yöntemleri arasında en eski tarihi sahip olan alternatif tedavi şekillerinden birisi de hacamat olmuştur. Vücudun belirli bölgelerine kesi suretiyle yapılan hacamat tedavisinde 5 bin yıllık geçmişe sahip olduğu gibi peygamber efendimiz tarafından da yaptırılan ve önerilen tedavi yöntemidir. İnsanların günlük yaşamında çeşitli nedenlerden kaynaklı olarak vücutlarında kasılma ve ağrı görülür.

Bu ağrıların dindirilmesi amacıyla hacamat yapılır. Hacamat yapım alanı olarak akupunktur’a benzeyen özelliklere sahiptir. Hacamat tedavisi sayesinde hücreler arasında kan akışı sağlayan kılcal damarların akışkanlık düzeyi yükselir. Hacamat pek çok hastalığın tedavisinde direk ve yardımcı tedavi türüdür. Hacamat tedavisinin insan sağlığına sayısız faydası vardır. Buna göre ağrı kesici, sakinleştirici, Homeostatik etki bunlardan bir kaçıdır.

hacamat
hacamat

Hacamat Nasıl Yapılır?

Hacamatın psikolojik olarak sağladığı olumlu etkide bir diğer sağladığı yararlardan birisidir. Hacamatın ağrı kesici özelliği sayesinde ağrı algılama eşiği yükselmiş olur, dokular ve hücreler fazla kan üretmeye başlar. Tüm bu özellikler hacamatın insan sağlığı üzerindeki etkisini gözler önüne sermiş olur. Hacamat tedavisi son dönemlerde bardak şeklinde olan nesnelerin kesi bölgelerine bastırılmak suretiyle yapılan tedavi olup, kirli kanın dışarı çıkarılması sağlanır. Toplumun her kesimi tarafından yaptırılan hacamatın, konusunda uzman eller tarafından yapılması gerekir.

Nihayetinde insan sağlığı göz ardı edilemeyecek kadar önemli olup, buna göre davranılması gerekir. Hacamat konusunda detaylı hizmet sunan  http://www.aliakben.com/hacamat/ internet adresinden merak ettiğiniz tüm soruların cevabını bulabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir