Hamileliğin Kaçıncı Günde Olduğunu Hesaplama

Bebek sahibi olmak her çift için çok özel duygular ve heyecanlar taşıyan bir konu olduğundan yaşamın her noktasında önemli değişikliklere yol açıyor. Bebek sahibi olmaya karar veren çiftlerde, bayanların hamilelik testi sonucunu pozitif olarak almaları durumunda kaç günlük hamile olduklarını belirlemek isterler.

gebelik
gebelik

 Hamilelik Kaçıncı Gününde?

Hamileliğin öğrenilmesinden sonra hamileliğin sonuna kadar fazlasıyla merak edilen bir konu olan hamileliğin testin pozitif çıktığında kaçınca günde olduğunu öğrenmek ister ve tüm hamilelik boyunca bayanların fazlasıyla merak ettiği başlıca konuların arasında yer alıyor. Modern yüzyılda bayanların hamilelik testi pozitif çıktığında hamileliğinin kaçıncı günün olduğunu hesaplayabilmesinin 2 farklı yolu bulunuyor.

gebelikte gün hesaplama
gebelikte gün hesaplama

Bayanlar son adet tarihinden yola çıkarak hesaplama veya modern teknoloji sayesinde yakaladığı fırsat olan ultrason ile hesaplama seçeneklerinden herhangi birisini kullanarak, hamileliğini öğrendiğinde hamileliğinin kaçıncı gününde olduğu hesaplayabiliyor. Evde bireysel hesaplamalar ile kolay bir şekilde gerçekleştirilebilen adet tarihinden yapılan hesaplamasının dışında ultrason ile hesaplama için uzman ve profesyonel bir hekim desteği alınması gerekiyor. Böylelikle en doğru hesaplama sonucuna ulaşabilme imkanına sahip olunabiliyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir