Hamilelik Döneminde Alınan Kiloları Vermenin Kolay Yolu

Hamilelik döneminde iki kişilik beslenildiğinden anne adayları doğumdan önce aldıkları kilolara şaşkınlıkla bakarlar. Hamilelik döneminde ortalama olarak 7 kilo kadar almak oldukça normaldir. Doğumdan hemen sonra tamamen eski formunuza dönmeyi düşünmeniz bebeğinizin gelişimini olumsuz etkileyecektir.

gebelik
gebelik

Özellikle ilk 6 ay boyunca zorunlu bir emzirme döneminde olacağınızdan bebeğinizin sizin salgılayacağınız süte ve o sütün kaliteli olmasına ihtiyacı vardır. İlk 6 ay sadece anne sütü ile beslenmesi gerekir. Kısa sürede hızlı bir biçimde fazla kilo kaybı ancak açlık diyetleri ile mümkün olduğundan aç kalarak hem süt miktarınızda azalma olur hem de kalitesi oldukça düşer.

hamilelik
hamilelik

Emzirme Döneminde Düzensiz Kilo Kaybetmenin Zararları

Düşük kalorili diyetler ile zayıflama yoluna ilk 6 ay sonrasında başlayabilirsiniz. Böylece bebeğinizin yeterli protein, vitamin ve mineral alabilmesi ek gıdalar ile de mümkün olur. Haftada 1 kilodan fazla olabilecek kilo kayıpları sağlıksız olacağından düzenli ve kontrollü bir şekilde zayıflamaya özen gösterin. Ayrıca egzersizler hem zayıflama için hem de bünyenizin dinç olabilmesi için önemlidir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir