Hamilelikte Bile Spor Yapın

Hamileliğiniz ve büyüyen karnınız size engel olmasın, spor her zaman hayatınızda olsun. Sağlıklı beslenme ve spor yapma zaten hayatın her evresinde geçerli. Hamilelikte de hareketli bir yaşamdan vazgeçmeyin. Öncesinde zaten spora yatkınsanız devam edin, eğer değilseniz yürüyüş, yüzme, yoga, hamilelik pilatesi, fitness jimnastik size çok daha rahat bir hamilelik geçirtecek.

hamile pilatesi
hamile pilatesi

Doktorların belirttiğine göre spor yapabilen bir hamile 7 kiloya kadar çıkan miktarda daha az kilo alıyor. Bu doğum sonrası vermek zorunda kalmayacağınız yedi kilo yükten kurtulmanız demek. Kadınlar için çok önemli bir konu bu.

Diğer Faydaları da Var

Spor yapabilen hamilelerin doğumu çok daha kolay oluyor, çünkü daha güçlü kasları oluyor. Ayrıca çok önemli bir tehlike olan gebelik şekerine yakalanma oranları da daha düşük. Spor yapabilen hamileler daha az kabızlık çekiyorlar, daha rahat uyuyorlar, vücutları daha az ödem topluyor yani şişkin bacaklarınız olmuyor. Hepsinden önemlisi çok daha yüksek moralli oluyorlar, bu da bütün süreci çok daha rahat geçirmelerini sağlıyor.

gebelik pilatesi
gebelik pilatesi

Tabii ki basketbol veya voleybol gibi çok hareketli aktivitelerden veya ağır sporlardan söz edilmiyor. Hayatın her döneminde öğütlenen yürüyüş ve yüzme gebelikte de tavsiye edilen sporların başında geliyor. Yani hamile olun veya olmayın, günde bir saatinizi yürüyüşe ayırın, her şey çok daha güzel oluyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir