Hamilelikte Egzersizin Önemi

Toplumda her kadın anne olmak ister. Anne adayları özellikle hamilelik dönemlerinde kendilerine her konuda çok dikkat etmelidirler. Bazı anne adayları hamilelik dönemlerini yatarak geçirmek isterken bazı anne adayları ise hareketli bir hamilelik dönemi geçirirler. Uzmanlar anne adaylarının hamilelik dönemleri hareketli geçirmelerini bu yönde de hamilelik egzersizleri yapmaları gerektiğini ifade ederler.

egzersiz
egzersiz

Hamilelikte Aldığınız Kilolardan Kurtulun

Gebeliğinde düşük ihtimali çok zayıf olan anne adayları hamileliğinin üçüncü ayından sonra doktor kontrolünde hamilelik egzersizleri yaparlar.  Yapılan hamilelik egzersizleri doğum olayını az sancı ile atlatmanızı sağlar. Duruş ve şekil bozukluklarının önüne geçilmesini sağlayan hamilelik egzersizleri kişinin şişlik problemi ile karşılaşmasının da önüne geçer. Hamilelik egzersizlerinde sürdürebilirlik çok önemlidir, bir dönem yapıp geri bırakmak oldukça zararlıdır.

hamilelik egzersizleri
hamilelik egzersizleri

 Hamilelikte egzersiz, hamilelik döneminde aldığınız kilolardan kurtulabildiğiniz gibi ideal kilonuza da kısa süre de kavuşmanıza imkan sağlanır. Hamilelik egzersizlerinde anne adaylarının yaptıkları bu hareketlerde aşırı şekilde yorulması anne karnında ki çocuğun riske edilmesidir. Bu nedenle de anne adayının nabzının ideal olan 140’ı geçmemesi gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir