Hamilelikte Jinekolog Seçimi

Her kadının dönem dönem kapısını çaldığı jinekologlar ülkemizde tek branş üzerinde gitse de yurt dışında farklıdır. Ülkemiz üzerinden değerlendirirsek hamileliğin öncesi jinekolog ile görüşülerek size en uygun ve en rahat ettiğiniz doktorun seçimi ileriki dönem de olumlu etki yaratacaktır. Bunun yanı sıra beklenemeyen bir gebelik durumunda elbette ki hamilelik sürecinde doktor görüşmeleri başlayacaktır.

jinekolog
jinekolog

Jinekolog Seçiminde Öneriler

İster hamilelik sürecinde oldun ister hamilelik öncesi hazırlık döneminde doktorunuzu seçerken rahat konuşabildiğiniz ve sorularınıza net cevaplar verebilen bir jinekolog seçimi yapmanız önemlidir.Fakat rahat olmak her şey değildir. Doktorunuz ufak bir araştırma yaparak da karar vermeniz daha doğru olur.

jinekolog seçimi
jinekolog seçimi

Bunun en önemli sebeplerinden biriside kendiniz rahat hissettiğiniz doktorunuz ile yalar geçirdikten sonra etrafınızda duyacağınız olumsuz tavırlar sizi o dönem içinde daha çok rahatsız edip yalnızlaştıracaktır. Doktora olan güvende şüphe duymaya başlayıp yeni bir jinekolog ile yola devam etme fikride hiç hoşlanılmayacak bir durum yaratır. Bu sebep ile jinekologunuz hakkında tüm detaylara ulaşarak ileriki dönemleri huzur ile geçirmenizi sağlayabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir