Hamilelikte Sık Görülen 3 Cilt Problemleri

Bir kadının hayatı boyunca yaşadığı en güzel dönem olan hamilelik bazı sıkıntıları da beraberinde getirebilir. Oldukça güzle olan bir bekleyiş dönemini yaşayan anne bu dönemde gebeliğin etkisi ile cilt problemleri ile karşı karşıya kalabilmektedir. Hamilelik döneminde sıklıkla karşılaşılan bu gibi cilt problemleri ile baş etmek kimi zaman oldukça zorlu olmak ile beraber gebeliğin sonrasında da bu sıkıntılardan kurtulmak mümkün olabilmektedir.

hamilelik

  1. Cilt Lekelenmesi

Hamilelik döneminde birçok kadını karşılaştığı lekeler hamilelik maskesi olarak da halk arasında bilinir. Gebelik döneminde oluşan cilt lekeleri doğum sonrasından geçmesinin yanı sıra geçmediği dönemlerde bulunabiliyor. Cilt lekeleri ile karşılaşmamak için cildinizi temiz tutmanız ve düzenli olarak güneş kremini uygulamanız önerilir. Kalıcı olan lekeler için doğum sonrasında ise gerekli işlemleri yaptırabilir ya da krem açıcıları kullanabilirsiniz

  1. Çatlaklar

Karın, bel ve bacak bölgelerinde görülen çatlaklar gebelik ile beraber başlayarak sonrasında ise kalıcı olabilir. Cildin sürekli nemli tutulması çatlakların oluşumunu azaltacaktır. Buna rağmen meydana gelen çatlakların giderilmesinde ise çatlakların giderilmesi için etkili olan kremleri kullanabilir ya da uygulanabilen işlemleri yaptırabilirsiniz.

  1. Kılcal Damarlar ve Varis

Genellikle bacaklarda görülen kılcal damar çıkması ve varis problemleri farklı sebeplere başlı olmak ile beraber genellik çok fazla ayakta durmak ve aşırı kilo alımı ile alakalı olabilmektedir. Çözüm için hekim ile görüşmeniz önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir