Hamileyken Hamile Kalınır mı?

Yukarıda ki soru da nereden çıktı diyebilirsiniz. Hiç öyle şey olur mu? Hamilelikte yeniden hamile kalınır mı? Evet, tıbben mümkün görünmüyor. Hatta neredeyse imkânsız denebilir. Ama bazen ekstra örnekler karşımıza çıkıyor ve insanın ister istemez kafası karışıyor. Milyonda bir de olsa yeryüzünde bu tür vakalar oluyor baka kalıyorsunuz.

Hamilelikte Yeniden Hamile Kalma Konusunda Yapılan Açıklamalar

Aslında yaşamda olanaksızlık yok. Mucize dediğimiz şeyler doğanın bir parçası. Dolayısıyla hamilelikte yeniden gebe kalmak da olabiliyor.  Milyonda bir bile olsa var böyle bir ihtimal.

Hamileyken Hamile Kalınır mı?
Hamileyken Hamile Kalınır mı?

Bu konuda araştırma yapan bilim insanları bunun iki sebebi olabileceğini söylüyorlar. Öncelikle, normalde hamile iken yumurtlama dönemi biterken, bu vakalarda yumurtlamanın devam edebildiği, ikincisinde ise kadının hamile kaldıktan sonra bir biçimde yeniden döllenmesi olduğudur. Nitekim arka arkaya gelen doğumlarda süre maksimum yirmi gün olmaktadır.

Peki, kadın ikinci hamileliği anlamakta mıdır sorusunun yanıtı ise günümüzde kadın doğum teknolojisinin ilerlediği ve ultrasonda görülebildiğidir. Ama hamile iken yeniden gebe kalmak asla ikiz gebelik ile karıştırmalıdır. İkisi birbirinden tamamen bağımsız vakalardır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir