Hastalıklardan Koruyucu C vitamini

C vitamini her insanın günde belli miktarda alması gereken ve faydaları fazla olan bir vitamin çeşididir. Ayrıca C vitamini aynı zamanda kişiyi birçok hasatlıktan da koruyan önemli vitaminlerden ilkidir.

c vitamini
c vitamini

C vitamini mucizesi

Mesela kalp hastası olan herkes günde 350 mg C vitamini alması gerekir. Bu büyük faydalar sağlar. Veyahut damar sertliği ve yüksek kolestrolü olan kişiler de günde en az 500 mg C vitamini almalıdırlar. Keza kandaki ürik asit seviyesi yüksek olan kişilerle gut hastaları belli oranda C vitamini alarak hastalıklarına karşı önlem alabilir. Ülseri, gastriti olanlar da C vitamini almayı asla ihmal etmemeli.

vitamin
vitamin

C vitaminin yaradığı diğer bir hastalık ise tansiyonu yüksek olanlardır. Hatta katarakt oluşumunu önlemek isteyen kişiler C vitamini mucizesini kullanmalıdır. Anemi sorunu yaşayanlar demir takviyeleri alırken C vitamini ile beraber alırsa  emilim daha kolay olur..

Yukarıdan da anlaşıldığı gibi bir mucize değerinde olan C vitamini herkes tarafından dozunda alınması gerekiyor. Daha birçok hastalığa karşı engel olan C vitamini sağlıklı bir yaşam için gerekli değerlerden biri.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir