Her Gün Yanlış Kullanılan Güzellik Ürünleri

Her gün saçlarınızdan tutun da parmaklarınıza, cilt sağlığına kadar birçok şekilde güzellik ürünü kullanıyorsunuz… Ancak birçoğunu yanlış kullandığınızı hiç düşündünüz veya araştırdınız mı? İşte her gün güzellik bakımından kullanılan fakat yanlış kullanılan ürünler…

saç kurutma
saç kurutma

Saç Kurutma Makinesi

Saçlarınıza yakından, saç derisine doğrudan ya da fırçanın üzerine tutarak saçlarınıza yakın şekilde kurutma uygulamak, saçlarınızı hızlıca kurutmaz. Bunun yerine saçlarınıza zarar verir, saçlarınızı yakar. Saç kurutma makinesi kullanılırken 3 parmak uzak tutarak her alana eşit miktarda hava gönderin.

oje
oje

Ojeler için her üründe yazdığı üzere kullanımdan önce çalkalamak yanlış bir uygulamadır. Bunun yerine ojelerinizi kullanmadan önce rengini seçtiğiniz ojeniz için avucunuzda yuvarlamak daha uygun bir tekniktir.

saç maşası
saç maşası

Saç maşası kullanacaksanız eğer, sıcaklık derecesini 350 derece ortalamasında tutunuz. Ve saç maşasını çok uzun süreli saçlarınızda tuttuğunuzda, saçlarınızdan duman çıkabilir… Bu durum, saç maşasının çok sıcak olduğunun kanıtıdır ve dikkat ediniz.

Saç Fırçası Kullanımı Nasıl Olmalıdır?

Çok basit şekilde, saçlarınızı tarayarak saç fırçası kullanıyor olabilirsiniz. Fakat unutmamanız gereken bir şey var: Duş sırasında saçlarınız ıslakken kolay olsun diye saçlarınızı sert bir şekilde fırçalayarak düğümünü açmış olmazsınız, saçlarınıza zarar verirsiniz. Bunun yerine önce elinizi tarak gibi kullanarak saçlarınızı açıp daha sonra saç fırçasını kullanınız.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir