Hindistan Cevizi Yağının Mucizevi Faydaları

Hindistan cevizi yağı nemlendirme açısından son derece etkili bir yağ. Kırışıkları önleme konusunda son derece başarılı. Bununla beraber cilt ve saç bakımındaki önemi ise tartışılamaz bile. Emziren annelerin sütünün çoğalmasını bile sağlayan bu yağa, mucizevi bir yağ desek yanlış söylemiş olmayız… Tamamen doğal içerikli yağ seçmenin önemini vurguladıktan sonra bu yağın nelere iyi geldiğine değinelim.

coconut
coconut

 

Hindistan Cevizi Yağı Nelere İyi Gelir?

Hindistan cevizi yağı doğal bir nemlendirici olduğu için cildinize uygulayabilirsiniz. Hücrelerdeki kolajen miktarını yükselterek kırışıklıkların azalmasını engeller ve olası kırışıklıkların önüne geçer.

Metabolizmayı hızlandırdığı için günde 2 yemek kaşığı tüketmek sağlıklı kilo vermenizi sağlayacaktır.

Anti bakteriyel özelliğe sahip olduğu için biraz karbonatla karıştırıp dişlerinize uygulayarak daha beyaz ve sağlıklı dişler elde edebilirsiniz. Fakat ilk olarak bunu diş hekiminize danışmanızı şiddetle öneriyoruz.

hindistan cevizi
hindistan cevizi

 

Doğal bir deodorant özelliği var ve kötü kokuların giderilmesinde büyük bir önem taşıyor.

Hindistan cevizi yağını doğal bir makyaj temizleyici olarak da kullanabilirsiniz. En zor göz makyajlarını bile çok kolay şekilde çıkartabilme özelliğine sahip. Bununla birlikte yüzünüze veya vücudunuza doğal bir peeling sağlamak isterseniz biraz esmer şekerle birlikte karıştırarak uyguladığınızda yumuşak ve ölü derilerden arınmış bir ten elde edebilirsiniz.

Saçlarınız kuru ve neme muhtaç bir görünüm sergiliyorsa saç maskesi gibi uygulayıp daha sonra saçlarınızda birkaç saat bekletip yıkadığınızda neme doymuş ve daha yumuşak saçlar elde edeceksiniz. Ayrıca saçların uzamasında da son derece etkili bir yağ.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir