Hoverboard Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Teknolojide yaşanan gelişmeler ile birlikte bazı ürünler tarihteki yerini alırken bazıları kendisini geliştirerek yeni bir tasarım ile karşımıza çıktı. Kaykaylar çok uzun yıllar genç neslin hem ulaşım hem de eğlence kaynağı oldu. Zamanla kullanıcı sayısı düşmeye başlamışken elektrikli kaykay olarak tanımlanabilen Hoverboard karşımıza çıktı.

Hoverboard olarak tanımlanan ürün kendi kendine dengesini sağlayabilen ve şarj olduktan sonra uzun süre kullanımına devam edilebilen bir ulaşım aracı. Kaykayda olduğu gibi yalnızca eğlence amacıyla da kullanılabiliyor. Ancak trafik çilesini çekmemek ve gideceği yere yürüyerek gitmek yerine daha hızlı bir ulaşım seçeneğini kullanmak isteyen kişiler için Hoverboard harika bir ürün.

Hoverboard Özellikleri Neler?

Hoverboard hareket için gerek duyduğu enerjiyi bataryasından ve içerisinde yer alan küçük elektrikli motordan alıyor. Bataryası sıradan ev elektrik şebekesi ile şarj edilebildiği için oldukça kullanışlı.

Dinamik denge prensibi olarak isimlendirilen bir prensip üzerine oluşturulmuş bir ürün. Yapısında yer alan ve jiroskop olarak isimlendirilen parçalar bu ürünün dengede kalmasını sağlıyor. Düzdöner olarak da tanımlanan bu parçalar birçok farklı üründe de kullanılmaktadır.

Aracın hareket için ağırlığın istenen kısma verilmesi yeterli olmaktadır. Aracın hızlanması için öne doğru eğilen kullanıcılar merkezkaç kuvveti sayesinde dengelemeyi sağlamaktadır. Bu sebeple de ürün çok daha verimli bir şekilde kullanılabilir.

hoverboard

Hoverboard 20 ile 40 km/saat hıza ulaşabilme yeteneğine sahip. Genellikle bataryası tamamen dolu olduğunda 10 ile 30 km. arasında durmadan kullanılabiliyor. Her model için aynı şeyi söylememiz zor olsa da birçok ürün 20 derecelik yokuşları başarılı bir şekilde çıkabiliyor.

Tekerlek sayısı genellikle 2 oluyor. Ancak tek tekerlekli ve 4 tekerlekli modelleri de mevcut. Ürünün ağırlığı 10 ile 15 kilogram arasında değişmekte. Taşımanın çok kolay olduğunu söylemek doğru olmaz.

Hoverboard üzerinde bulunan sensörler sürekli olarak zemini tarar. Bu tarama ile birlikte herhangi bir engebeye karşı otomatik tepkiler vermektedir. Kullanıcıların düşmemesi ya da denge kaybına uğramaması için engebeli yerlerde hızını kendisi arttırmakta ya da azaltmaktadır. 100 ile 140 kilogram ağırlığı taşıma yeteneğine sahip olan Hoverboard yağmurlu havalarda da kullanımınıza uygun.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir