İçecekler Kilo Aldırır mı?

Kilo aldıran içecekler olduğu gibi kilo aldırmayan doğal içecekler de mevcuttur. Gazlı ve asitli içecekler kilo aldıranların en başında yer alırlar. Bu tür içeceklerin içerisinde yer alan maddelerden dolayı aşırı kilo almaya başlayabilirsiniz. Özellikle uyumadan önce gazlı içecekler tüketirseniz tehlikedesiniz demektir.

kola
kola

Süt sindirimi hızlandıran ve kolaylaştıran bir içecektir. Ancak sütü ne şekilde tükettiğiniz önemlidir. Eğer tam yağlı süt tüketirseniz kilo vermek yerine kilo almaya başlayabilirsiniz.

Halk arasında “Bira göbeği” olarak adlandırılan göbek alkol tüketimine bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. Alkolün vücuttan çıkması uzun sürdüğü ve kalorisi yüksek olduğu için kilo aldırır.

içecek
içecek

Meyve Suyu Kilo Aldırır mı?

Meyve sularının içerisinde şeker yer aldığı için kilo aldırırlar. Tatlandırı ve şeker miktarını kontrol ederek meyve suyu tüketmelisiniz. Şurup bazlı tatlandırıcıların da kilo aldırabildiğini unutmayın.

Şeker ya da tatlandırıcı bulunan tüm içecekler kilo aldırabilmektedir. Fakat burada önemli olan sizin bu içecekleri hangi oranda tükettiğinizdir. Eğer aşırıya kaçmamak şartıyla sağlıklı ve doğal meyve sularını tüketiyorsanız, diyet programınızda meyve sularına da yer verebilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir