İdrar Yolu Enfeksiyonu

Özellikle kadınlarda daha sık rastlana idrar yolu enfeksiyonu ağrılı bir durum olup bazen kendiliğinden geçebiliyor. Fakat bazı durumlarda üroloji uzmanı tarafından önerilen antibiyotik ve benzeri ilaç tedavileri ile bu sıkıntılı durumdan kurtulmanız mümkün olabiliyor. Sıklıkla karşılaşılmamasına karşın çocuklarda da bu rahatsızlık görülebilir.

İdrar Yolu Enfeksiyonu
İdrar Yolu Enfeksiyonu

İdrar Yolu Enfeksiyonu Neden Oluşur?

Normalde vücut tarafından atılması gereken bakterilerin atılmayarak vücudun savuna mekanizmasını bozması ile bazı enfeksiyonlar oluşturur. Bu sebep ile idrar yolu enfeksiyonu hastalığı meydana gelir. Bu hastalıkta Böbrek, mesane, idrar kanalı, üretra araştırılarak sebebi anlaşılır.

İdrar Yolu Enfeksiyonunun Belirtileri Nelerdir?

İdrar yolu enfeksiyonlarının en tipik belirtisi göbek altındaki ağrıdır. Buna ayrıca sık idrar çıkma, idrarın renginde değişim, idrar miktarında değişim ve bazen de yanma eşlik eder. Bel ağrısı, mide bulantısı, kurma, titreme, ateş de enfeksiyon sonucu meydana gelen belirtileridir. Kusma birden bire başlayabilir.

İdrar yolu enfeksiyonları ve üroloji hastalıkları ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve sorularınızı direk uzmanlara iletmek için üroloji kayseri web sitesine http://www.urolojikayseri.com/ adresinden erişebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir