İhtiyaç Kredi Başvurusu

Her türlü ihtiyacınız ve hayalinizi gerçekleştirmek için kullanabileceğiniz kredi türü ihtiyaç kredisidir. İhtiyaç kredisini yalnızca ticari amaçlarla kullanamazsınız. Bunun dışında tatil, borç ödeme ya da evinizde yaptıracağınız tadilat gibi çeşitli sebeplerden ihtiyaç kredisine başvurmanız mümkündür.

İhtiyaç Kredisi
İhtiyaç Kredisi

İhtiyaç Kredisi Başvuru Koşulları

İhtiyaç kredisi günümüzde en çok kullanılan kredi türüdür. Bu krediye başvurmak içinde bazı koşulları yerine getirmek gereklidir. İlk olarak tabiki 18 yaşını doldurmuş olmanız gerkiyor. Daha sonra aylık düzenli bir gelire sahip olmak ve bunu belgeleyebiliyor olmak gerekli. İhtiyaç kredisi başvurusu için başvuru formu, nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, son 3 ay içinde düzenlenmiş elektrik, su ya da telefon faturası yeterlidir. Bankalar verdikleri kredilerin geri ödeneceğinden emin olmak ister. Bu nedenle başvurular titizlikle incelenir ve geri ödemelerin zor olacağı kanaati getirilirse banka kolaylıkla başvuruyu reddedebilir.

Krediler
Krediler

Bankaların verdikleri ihtiyaç kredisi miktarları ve kredi faiz tutarları farklılık göstermektedir. Tüm bankaların ihtiyaç kredisi ile ilgili bilgilerine ulaşmak ve alabileceğiniz tahmini tutarları hesaplamak için www.bankalar.org sitesini ziyaret edebilirsiniz.

 

 

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir