İlginç Psikolojik Hastalıklar

Psikoloji bilimi, gün geçmiyor ki insanların kendindeki yakınmaları sınıflandırmadan es geçsin. Akıl almaz ya da aklın ucundan geçmez bir çok psikolojik rahatsızlık ve buna yakalanan çok sayıda insan var. İşte o ilginç yakınmalardan bazıları

1- Truman Sendromu

İlgi uyandıran bir filmin izlenmesinden sonra yapılan araştırmalar, gerçekte bu sendroma sahip olan insanlar olduğu ile ilgili bilgilendirdi. Bu rahatsızlığa sahip kişiler, hayatlarının bölümlerinin gizli kamera ile çekildiğine ve izlendiklerine dair bir düşünceye sahipler.

truman sendromu
truman sendromu

2- Paris Depresyonu

Paris kuşkusuz dünyanın en güzel şehirlerinden biri lakin bu şehri olduğundan daha muhteşem hayal eden insanlar ki bunun yüksek oranının Japonlar olduğu kanıtlanmış, şehre vardığında gözünde büyüttüğü gibi olmadığının farkına varıp, depresyona giriyor.

paris depresyonu
paris depresyonu

3- Kudüs Sendromu

Dini inançlar dolayısı ile turizm açısından hareketli olan Kudüs, maneviyat olarak kendini dine adayan, ziyarete giden ve orada bulunan ruhani havaya kendini kaptırıp, kendini özel bir dini lider algısına kavuşturan insanların hikayeleri ile anılıyor.

kudüs sendromu
kudüs sendromu

4- Yürüyen Ceset Sendromu

En ilginç psikolojik rahatsızlıklardan biri olan ”Yürüyen Ceset Sendromu” , kendini ölü olduğuna inandıran, organ ve kanı olmadığı konusunda ısrar eden, hatta etlerinin ve organlarının çürüdüğünü düşünenlerin, yakalandığı bir rahatsızlık olarak kayda geçiyor.

yürüyen ceset
yürüyen ceset

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir