İmplant Tedavisi ile Daha Sağlıklı Dişler

Her geçen gün gelişme gösteren tıp farklı alanlarda ortaya çıkabilecek hastalıklara karşın oldukça etkili ve kalıcı çözümler üretebiliyor. Üretilen bu çözümlerden birisi ise eksik dişlere karşın ortaya çıkarılan bir tedavi. Bilindiği gibi insanların yapısı gereği zaman içerisinde dişler çürüyebiliyor. Bu çürümeler genellikle tüketilen yiyecek ve içeceklerden kaynaklı meydana gelebiliyor. Belli bir yaşa kadar diş kendisini yenilese dahi olgunluk çağına erişen bir insan için artık böyle bir durum söz konusu değil.

Çürüyen, şekil bozukluğuna uğrayan ve kırılan dişler için uygulanan ve kaybolan estetik görünüşün yeniden kazandırılması için implant tedavisi öneriliyor. Bu tedavinin uygulanması ise oldukça basit yöntemler ile yapılabiliyor.

implant tedavisi
implant tedavisi

 

Daha Sağlıklı Gülüşler

Dişlerinizin eskisi gibi olmasını, daha beyaz, daha sağlam ve daha düzgün görünmesini istiyorsanız olumlu sonuçlar elde edebileceğiniz implant tedavisi gerekli eksiklikleri tamamen ortadan kaldıracaktır. Üretilen yapak kök üzerine oturtulacak olan yeni dişleriniz oldukça sağlam ve sağlıklı olacak.

Kullanılan titanyum malzeme bu sağlamlığı ortaya çıkarırken aynı zamanda vücut ile etkileşime girmediği için herhangi bir çürüme oluşumuna zemin hazırlamıyor. Son çıkan uygulamalar içerisinde oldukça fonksiyonel olan bu tedavi diğer köprü, kaplama tedavilerine oranla daha sağlıklı ve doğru sonuçlar veriyor.

implant diş
implant diş

 

Ne Kadar Zamanınızı Alır

Dişlerin eskisi gibi olması için uygulanan implant tedavisi hakkında merak edilen şeylerden birisi ise ne kadar süre içerisinde uygulandığı. Bu süre dişi yaptıracak olan kişinin çene ve diş yapısına göre değişiklik gösterir. Diğer bir yönden ise uygulanacak olan diş sayısı genel olarak zamanı belirleyen en önemli etkenlerden sadece birisi. Ancak sadece bir diş için uygulanacak olan bu tedavi yaklaşık olarak 10 ile 30 dakika aralığında bir süreç ile sonuçlanabilir.

Bu tedavinin bitmesi ile birlikte hayalini kurduğunuz dişlere kavuşabilir, daha sağlıklı gülüşler elde edebilirsiniz. Düş köklerinde ortaya çıkabilecek herhangi bir çürüme ya da ağrı oluşmayacağı için zaman içerisinde sıkıntısız bir ağız yapısı ile dilediğiniz gibi yiyip içebilirsiniz. Daha sağlıklı gülüşler ve dişler için tercih edilen yöntemlerden sadece birisi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir