İngiliz Tarzı Giyim Nasıldır?

Her milletin insanlarının giyim tarzı birbirinden farklı özellikler gösterir. Çünkü her ülkede farklı hava koşulları, adet ve gelenekler, din, siyaset, coğrafya, yaşam tarzı ya da kısaca ifade etmek gerekirse farklı kültürler bulunur. Bu nedenle tarzlar birbirinden doğal olarak ayrılır. Biz bu yazımızda siz değerli okuyucular için İngiliz tarzına dair bazı bilgiler vermek istedik.

ingiliz modası
ingiliz modası

İngiliz Tarzına Dair Bazı Tüyolar

İngiltere herkesin bildiği gibi konum itibari ile sürekli kapalı hava ve yağmurlu mevsimlerin bol olduğu bir bölgede. Dolayısıyla trençkot oradaki kadınların çoğunun tercih ettiği bir parça. Hem de her mevsim kullanılabiliyor. Yağmuru bol olduğu için şemsiyeye çok ihtiyaç duyuyorlar ve onu aksesuar olarak kullanıp tarz yaratıyorlar. Ayrıca çeşit çeşit yağmur çizmelerini es geçmemek gerek.

ingiliz giyim tarzı
ingiliz giyim tarzı

Bu milletin insanları eskitme kumaşları ve sararmış, yırtık parçalara ilgi duyarlar. Hatta bazıları çok çok eski binalarda yaşıyor. Yaşam tarzlarının önemli bir özelliği budur. Ayrıca spora da önem veren bir millet olduklarından giyim tarzlarında kot şort ya da pantolonlar, salaş yapılı tişörtler ve spor ayakkabıları çoğunlukta.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir