İngilizce Öğrenmek İstiyorum Diyenlere 7 Altın Tavsiye

İngilizceyi öğrenmek istiyorum diyen kişilerin pek çoğu pratik ve mümkün olduğunca kısa yollar aramaktadır. İngilizce öğrenme işini hemen birkaç ay içerisinde hallederek bu işin içinden çıkmak ister. Peki ya gerçekten İngilizce öğrenmenin pratik yolları var mıdır? Yoksa bir dili öğrenmenin belirli bir sistematiği mi vardır? Eğer ki sizlerde “Ben İngilizce öğrenmek istiyorum” diyorsanız ve nereden başlayacağınız hakkında bir fikriniz yok ise bu yazımızı okuyarak fikir sahibi olabilirsiniz. Sizlere İngilizce öğreneceğinize dair birbirinden farklı yararlı bilgileri aktaracağız.

Günümüzde yabancı dile olan ilgi her geçen gün artış göstermektedir. Artık insanların özellikle de kariyer hayatlarında yabancı dil öğrenmesi kaçınılmazdır. En çok tercih edilen yabancı dillerden arasında İngilizce en başlarda yer almaktadır. İngilizce öğrenmenin de bazı hususları vardır. İşte İngilizce öğrenecek olanlar için 7 altın tavsiye aşağıdaki gibidir;

1-İngilizce Öğrenmek İçin Konfor Alanınızı Terk Edin

İngilizce öğrenmek isteyenlerin birçoğu, İngilizce bir metin okurken, yazarken ve dinlerken sıkılırlar. Hatta büyük bir çoğunlukta utanmaktadır. En büyük yanlış ise tam olarak burada başlar. Rahat olun ve anadilinizde konuşuyormuşçasına davranın. Bu sizleri konfor alanınızın dışarısına atacaktır.

2-İngilizce Öğrenmeye Gramerle Başlamayın

Ülkemizde yapılan en büyük yanlışlardan bir tanesi de İngilizce öğrenmek için gramer ezberlerine girişmektir. Türkçeyi gramer ile mi öğrendik? Bu yüzden İngilizce öğrenmek istiyorsanız, yapmanız gereken şey gramer ezberlemek değildir. Konuşmaları dinleyerek başlayabilirsiniz.

3-İngilizcede Diğer Diller Gibi Nankör

İngilizce veya başka yabancı diller, günlük yaşantımız içinde anadiliniz kadar yoğun yer kaplamazlar. Böylelikle pratik olanağı da azalır. İnsan tekrar etmediği bilgileri de unutmaya meyillidir. Bu nankörlüğü de asla akıldan çıkarmamak gerekmektedir. Yani sürekli tekrar etmenizde fayda vardır.

4-Haberleri Türkçe ve İngilizce Takip Edin

Bazı kuruluşların her 2 dilde yayınları mevcuttur. Sizlerde bu haberleri hem Türkçe hem de İngilizce takip ederseniz, İngilizce öğrenme aşamasındayken sizlere yardımcı olabilecektir.

5-İngilizce Öğrenmeye Yardımcı Mobil Uygulamaları Kullanın

Günümüzde herkesin elinde bir akıllı telefon bulunmaktadır. Bu yüzden her zaman yanınızda bulunan bu akıllı telefonlarınıza yardımcı mobil uygulamalar indirerek İngilizce öğrenme sürecine katkıda bulunabilirsiniz.

6-Konuşma Pratiği Yapın

İngilizceyi öğrendikten sonra bol bol konuşma pratiği yapmak da oldukça önemlidir. İngilizceyi öğrendim bitti gibi cümleler kullanarak bırakmamanız gerekir. Sürekli İngilizce konuşma yaparak öğrendiklerinizi pekiştirin.

7-Neden İngilizce Öğrenmek İstiyorsunuz?

İngilizce öğrenmeden önce bu soruya cevap vermeniz gerekmektedir. Çünkü motivasyonsuz bir şekilde bu işe girerseniz başarısız olursunuz. Bu yüzden de öncelikle motivasyonunuzu yükseltecek sebepler bulmanız gerekir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir