İş Başvurusunda Yapılmaması Gerekenler

İş hayatına atılabilmek için oldukça zorlu olan iş görüşmesi sürecinden geçmeniz gereklidir. Çoğu zaman ilk izlenimin yeterli olduğu bu görüşmelerde iyi bir izlenim bırakabilmek için yapmanız gereken bir takım işlemler bulunmaktadır. Giyiminizden, konuşmanıza kadar titizlikle davranmanız işi alabilmeniz açısından önemlidir.

Detaylı Bir CV Hazırlayın

İşveren kişi sizi tanımadığı için hakkınızda en iyi bilgiyi hazırladığınız CV üzerinden alacak. CV yazarken ne kadar özenli ve dikkatli davranırsanız işverenin gözünde o kadar iyi bir izlenim bırakırsınız.

Cv Hazırlamak
Cv Hazırlamak

CV hazırlarken yazım hatalarınıza dikkat edin ve yazmış olduğunuz CV’yi kontrol etmeden asla iş görüşmesi yapacağınız kişilere göndermeyin. Yazılım bilgilerinizi tek seferde belirtmeniz yeterlidir. Aynı yazılımın tüm sürümlerini ayrı ayrı yazmanız dolu bir CV elde etmeniz için yeterli değildir.

İş Başvurusu
İş Başvurusu

Hazırladığınız CV kadar sunumunuz ve iş görüşmesindeki üslubunuz da önemlidir. Kurumsal bir dil kullanmanız gereklidir. Argo ya da bozuk Türkçe kullanımından kaçının. Sade ve anlaşılır bir şekilde kendinizi karşı tarafa iyi bir şekilde aktarmaya çalışın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir