Işıldayan Dişler ile Hayata Gülümseyin!

Diş konusu günlük hayatta oldukça önemli bir yere sahip olup psikolojik olarak da insanı etkileyen bir durumdur. Bazı kişilerde doğuştan gelen bir sararma olabileceği gibi sigara ve kahve tüketiminden sonra da diş ve diş etleri sararabilir.

diş
diş

Aşırı çikolata ya da yağlı abur cubur sonucunda da diş minesinde sarı tabaka oluşumu görülür. Her gün fırçalandıktan sonra yine de rengi sarımsı ise birkaç kür tarifini deneyebilirsiniz.Herkes dişlerinin bembeyaz ve sağlıklı görünmesini ister. Evde yapabileceğiniz birkaç beyazlatıcı kür ile başarılı sonuca ulaşabilirsiniz.

Beyazlatıcı Kürler

  • En bilindik diş beyazlatmaya yardımcı olanlar zeytinyağı, limon ve karbonat karışımıdır. 1 çay kaşığı karbonata ekleyeceğiniz yarım sıkılmış limon ve 2-3 damla zeytinyağı karıştırılarak diş fırçasına bu karışımdan sürülerek dişler fırçalanır.
diş
diş
  • Bir diğer yöntem olarak diş fırçasının uçlarına tuz taneleri dökün. Ama çok fazla olmamasına dikkat etmelisiniz. Aksi halde diş minesine zarar verebilir.
  • 1 bardak suya 5-6 tane çizilmiş zeytin atarak bekletiniz. Daha sonra bu su ile gargara yaptığınızda dişlerinizde beyazlama etkisi görebilirsiniz.
  • Alkali su ile ağzınızı çalkalamanız da beyazlamasına yardımcı olabilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir