İspanyol Paça Geri Dönüyor!

!968 kuşağı gençlerinin ünlü çiçek çocukları bol paça pantolonlar giyerlerdi. İspanyol dansçılarının da geleneksel kıyafetlerinden olan bu pantolon biçimi 2015 yazı ile beraber geri dönüş yapıyor. Bu nostaljik model  jean pantolon ya da streç pantolonlara içi ısınamayanlar için ideal bir çözüm olabilir. Bizde de Erol Büyükburç’un kıyafetlerinde sık sık kullanılan İspanyol paça geri dönüyor.

bol pantolon
bol pantolon

Bol Paçanın Rahatlığı

İspanyol paça pantolonlar altına stiletto denilen ince topuk ayakkabılarla giyilirse kısa boylu hanımlara en az beş santim daha uzun bir görünüş katabiliyorlar. Kalın ve dolgu topuk denilen ayakkabıları da rahatlıkla kullanabiliyorsunuz. Paçanın bolluğu topukları saklıyor. Paça boyu ne yeri süpürecek kadar uzun ne de topuğunuzu gösterecek kadar kısa olmalı.

ispanyol
ispanyol

Fazla uzun tutulan paçalardaki yığılma özensiz bir görünüm verecektir. Ama bu pantolon modeli zaten güçlü bir görünüm sergilediği için modacılar sade gömleklerle kombinler yapılmasını öğütlüyorlar. İspanyol paça geri dönüyor ama onunla beraber giyilecek iddialı bir üst giyime gerek yok. İçe sokulmuş şık gömleklerle, kısa bluzlarla, kısa ceketlerle beraber kullanmak en ideali olacak.

ispanyol paça
ispanyol paça

Bele oturan bu üstler belinizi daha ince gösterecektir. Yüksek belli, önden cepli, istenirse yırtık görünümlerle değişik bir havaya sokulabilecek bol paça pantolonları uzun boylu hanımlar da rahatlıkla kullanabilirler. Fakat modacılar  bu pantolonların babet türü ayakkabılar ile pek gitmeyeceğini, görünümün liseli bir kıza benzeceğini de ekliyorlar.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir