İstanbul Yönetim Danışmanlık Firmaları

Yönetim Danışmanlığı Hizmeti, şirketlerin uzun vadeli stratejik planlarından, şirket değerlerini tüm çalışanlar tarafından müşterilere hissettirmeye kadar uzanan kapsamlı bir süreçtir. İstanbul Yönetim Danışmanlık Firmaları sayesinde şirket ile şirketteki bireyler arasındaki dengeleri iyi bir yönetim sistemi ile dengelemek mümkündür. Günümüz ekonomik yaşamında, bir danışmanla çalışmak sıradan bir durumdan çok zorunluluk haline gelmiştir. Bunun temel nedenleri değişen ekonomik yapıdır. İç ve dış pazarlar arasındaki karmaşık ilişkilerin artması ve hızla gelişen teknoloji bunun örnekleridir. Yönetim danışmanlığı tarihine baktığımızda; Yönetim Danışmanlığı hizmeti, insanlık tarihine bakıldığında çok yakın zamanlarda ortaya çıkmış genç bir çalışma alanıdır.

Yönetim Danışmanlığı son elli yılda Avrupa ve Amerika’da hızlı bir gelişme göstermiş olsa da son dönemlerde ülkemizde öne çıkmaya başlamıştır. Bu nedenle, Yönetim Danışmanlığı kavramı henüz tam olarak anlaşılmamıştır. İstanbul Yönetim Danışmanlık Firmaları hizmetleri, kurum ve kuruluşların karmaşık bir sistem anlayışına dayanan şirket organizasyonundaki kişisel becerilere ve yeteneklere dayanmaktadır. Yönetim danışmanlığı; becerisi ve niteliği olan, işletme sorunlarını tanımlayan, çözüm önerileri geliştiren ve gerektiğinde uygulama desteği sağlayan yönetim sorumluluğu alanıdır.

Uygulamaya açısından; yönetim danışmanı yalnızca belirli yönetim sorunlarını çözmeye çalışırken, aynı zamanda bir şirketin sahip olabileceği diğer ekonomik sorunlarla da ilgilenir. Genel olarak şirketler, ekonomik performanslarını iyileştirmek için yardıma ihtiyaç duyduklarında bir yönetim danışmanına başvururlar. Bir şirketin ekonomik performansını artırmak, pazarlama, maliyet, üretim, organizasyon veya yönetim değişiklikleriyle sağlanabilir.

Yönetim danışmanlık hizmeti almak için hemen https://www.ortakakildanismanlik.com/istanbul-yonetim-danismanlik-firmalari blog yazımızı okuyabilirsiniz.

İstanbul Yönetim Danışmanlık Firmaları Sizin İçin Ne Yapar?

 1. Rekabet gücünü arttırır.
 2. Uluslararası pazarlara hazırlar.
 3. İç organizasyonu güçlendirir ve geliştirir.
 4. Maliyeti azaltır.
 5. Ciroyu arttırır.
 6. Stratejik yönetim tekniklerini geliştirir.
 7. Yönetim ve karar verme sürecini geliştirir.
 8. Finansal kaynak alanlarını arttırır.
 9. Sektöre ilişkin genel ve özel bilgi sağlar.
 10. Müşteri portföyünün geliştirilmesini sağlar.
 11. Fizibilite çalışmaları hazırlar.
 12. Verimliliği arttırır.
 13. Vergi yükünü azaltır.
 14. ISO 9000 sertifikasını almaya hazırlar.
 15. İnsan kaynaklarının niteliğini geliştirir.
 16. Bilgi sistemlerini geliştirir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir