İyi Makyaj Yapmak, Şık Giyinmekle Eşdeğerdir

Makyaj yapma hali, kadınların kendini iyi hissettiği bir haldir. Yani istedikleri renklerdeki farlar, allıklar ya da rujlar kullanabilirler. Kontrol tamamen kendilerindedir ve bunu avantaj olarak kullanabilecekleri gibi dezavantaja da çevirebilirler. Nasıl mı?

makyaj
makyaj

Örneğin yanlış makyaj yaparak yani yanlış makyajdan kastımız, bunun keskin hatlarla belirlenmiş kesin kuralları yoktur, sonuçta her insanın yüz hattı aynı değildir. Fakat dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır. Mesela gündüz saatlerinde gece makyajı yapmamak gibi ya da gözlere ve dudaklara aynı anda koyu renklerle makyaj yapılmaması gibi.

makyaj yapmak
makyaj yapmak

Makyaj Yaparken Yüzünüzü İyi Tanımalısınız

Makyaj yapmak aslında giyinmek gibidir. Yani nasıl ki, şık görünmek için vücudumuzu tanımak ve ona göre giyinmek gerekiyorsa, iyi makyaj için de yüzünüzü tanımanız şarttır. Örneğin gözleriniz küçükse çok kalın eye liner uygulamalarından kaçınmalısınız.

makyaj yapımı
makyaj yapımı

Köşeli ve sivri bir yüz hattınız varsa allığınızı şakağınızdan çenenize doğru değil daha dairesel hareketlerle elmacık kemiklerinize doğru uygulamalısınız. Bu yüzünüz keskin hatlarını biraz törpüleyecek ve daha oval görünmesine yardımcı olacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir