Kaç Abonem Var Ve Abone Sayımı Nasıl Arttırırım?

Günümüzde artan sosyal medya kullanımı ve buna bağlı olarak fenomen olma isteğinde de artış görülüyor. Twitter, instagram, youtube, facebook gibi geniş kitlere hitap eden alanlarda ünlü olmak isteyen kullanıcılar da abone sayılarını çoğaltmak için ellerinden geleni yapıyorlar. Son zamanlarda kaç abonem var, abone sayısını nasıl arttırırım, nasıl fenomen olur soruları da sıklıkla arananlar arasında yer alıyor.

Kanal Etiketlerini Kullanın

Kanal etiketleri, YouTube’a ne tür videolar yaptığınızı söylemenin harika bir yoludur. Kanalınızla alakalı anahtar kelimeleri bulun. Bu anahtar kelimeleri arayan kişilerin, kanalınız doğru kategorideyse yüklemelerinizi görme olasılığı daha da yükseltir. YouTube’un algoritmasının arama motoruna nerede görünmeniz gerektiğini söylemesinin iyi bir yoludur ve bu nedenle yanlış arama sonuçlarına ulaşmazsınız.

Teknik videolar oluşturursanız, hayvan kanalı arayan kişilerin arama sonuçlarında yer almak istemezsiniz, bu nedenle doğru kanal kategorisinde olduğunuzdan emin olun.Bu anlamda doğru kategori seçimi en az içeriğinizin kalitesi kadar önemlidir. Abone kazanmak, kaç abonem var sorgusu yapmaktan bıktıysanız belki de doğru aşamaları gerçekleştiremediğiniz içindir.

Doğru Video Kategorisini Kullanın

Kanal kategorinize benzer şekilde, video kategoriniz de oldukça önemlidir. Videolarınızın doğru kişilere gösterilmesini sağlamak için bu durum gereklilik oluşturur. Kanal kategoriniz muhtemelen aynı olacak olsa da, videoda tartışılanlara bağlı olarak belirli videoların farklı kategorilere sahip olduğunu görebilirsiniz.

Bir video, en son falanca reklamları hakkında konuşmayı içerebilir ve diğeri, bir ünlünün en son filmlerini pazarlamak için twitter’ı nasıl kullandığıyla ilgili olabilir. Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda kategori var ve önerebileceğimiz tek şey, seçtiğiniz kategorinin aldatıcı olmadığınızdan emin olmaktır. Çünkü bazı kategoriler ihtiyaç duyduğunuzdan daha önemli olabilir.

Ayrıca,hangi kategoriyi seçeceğiniz konusunda tam emin değilseniz, size bir fikir verecek olan rakibinizin videolarının kategorilerini görmeniz iyi olacaktır. Her Youtube video içerik üreticisinin aynı sizin gibi araştırma yaptığından emin olabilirsiniz. Kaç abonem var sorgusundan ziyade, kategori ve etiket seçimleri daha önemlidir.

Video Etiketlerini Kullanın

Video etiketleri, hedef kitlenizin aradığı şeyleri videolarınızı arama sonuçlarına getirmenin harika bir yoludur. En iyi 10 video mu çekiyorsunuz? Videonuzda terimin göründüğünden emin olun. Belirli bir ürünü mü incelediniz? Ürün adının, “inceleme” kelimesiyle birlikte etiketlerde olduğundan emin olun. Hızlı Etiketler, videolarınız için kullanabileceğiniz etiketleri otomatik olarak oluşturacakları için videolarınız için harika etiket anahtar kelimeleri bulmak için mükkemmel bir araçtır. Hedef kitlenizin aradığını düşündüğünüz etiketleri ve onları arama amaçlarını seçin.

Harika bir Video Açıklamasının Olmasına Dikkat Edin

Videonuzun açıklaması, çektiğiniz videonun ne hakkında olduğu hakkında genel bir fikir vermek istediğiniz yerdir. Çok basit ve kısa olabilir veya biraz daha ayrıntılı hale getirebilirsiniz. Ancak kitlenizin videoda ne olacağından emin olmak için açıklamanızı okumak isterler, o yüzden net bilgiler içermesi bu açıdan iyi olacaktır. Ayrıca, video başlığının bir kısmının videonun açıklamasında bulunmasını da denemelisiniz.

Bu, ”En İyi 10 Olta Markası” adlı bir video hazırlıyorsanız, açıklamanızda bir yere ”En İyi 10” veya ”Olta Markaları” yazan bir şey olmasınından bahsediyoruz. Bunun bir asansör konuşması olduğunu düşünün ve videonuzun ne hakkında olduğunu sorarlarsa, birisine ne söyleyeceğinizi düşünün. Hızlı ve kısa bir şekilde anlatmanız gerekse nasıl anlatırdınız?

İnsanların İzlemek İstediği İçeriği Oluşturun

İşaret etmek bariz bir şey gibi görünse de, insanlara videonuzu izletmenin 1 numaralı yolu, videoyu izlemeye değer bir video yapmaktır. Hiç kimse, gerçek değeri olmayan bir video izlemek istemez ve dünyadaki en iyi pazarlama kampanyasına sahip olabilirsiniz, ancak ürünün kendisi iyi değilse, çabaya değmez.

İnsanların paylaşmak ve yeniden izlemek isteyecekleri videolar ve akılda kalıcı olan,onlara bir şeyler veren videolar oluşturun. Çoğunuz pazarlama kampanyasının harika olduğu bir film görmüştür ve buna rağmen filmin ise çok iyi olmadığını da deneyimlemiştir.

Kullanıcıların videolarınızı izlemelerini sağlayın ve ardından abone olmalarını sağlamak veya en azından başkalarına bilgi vermek için yeterince iyi olduğundan emin olun. Ve sadece bunları yaparak kaç abonem var sorgusunun peşini de bırakabilirsiniz.

Umarız kendinizi dünyaya yayınlamaya artık daha hazırsınızdır ve bunu nasıl yapacağınızı daha iyi anlayabilmişsinizdir.

Canlı Youtube Abone Sayacı 

Yine de abone sayınız hakkında sürekli olarak haberdar olmak ve youtube kanalınızı açıp, kaç abonem var diye defalarca bakmak istemiyorsanız; bunun için geliştirilmiş ücretsiz web siteleri olduğu gibi, mobil cihazınızdan anında ulaşabileceğiniz pratik uygulamalar da vardır. Bu site ya da uygulamalar sayesinde eş zamanlı olarak abone sayınızdan haberdar olabilir, video içeriğinizin ne kadar gösterildiğinin bilgisinden anında haberdar olabilirsiniz.

Abone sayısı için https://canli.youtubeturkiye.net/ tıklayın.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir