Kadın Optik Çerceveleri

Görme bozukluklarında kullanılan kişinin duruma göre uzağı, yakını ya da bulanık görülmeyi sağlayan gözlükler optik gözlükler olarak adlandırılmaktadır. Optik gözlükler, hem şık hem de kullanım amacı nedeni ile plastik ya da metal bir çerçeveye yerleştirilmiştir. Optik gözlükler cam, plastik ya da ikisinin  karışımı olan özel malzemelerden üretilmektedir. Göz sağlığı sorunları yaşayanların gözlük takma zorunluluğu olduğunda renkli çerçeveler kullanması optik gözlükler de mümkündür. Günümüzde daha sık renkli çerçeveler kadınlar tarafından kullanılmaktadır.

Optik Gözlük Çerçeveleri

Optik çerçevelerin nasıl görüldüğü kişiler için önemli olup özellikle kadın optik çerçeveleri önemli ve çok çeşitlidir. Gözlüğün modeli, gözlüğün rengi ve aksesuarları ile kişinin yüzündeki görünümü kişinin mesleği, saç ve cilt rengiyle uyumlu olmalıdır.

Çerçeveler denenirken kadınlarda gözlüğün tam olarak oturması ve uzun süreli kullanım avantajı sunması ile rahatlığı son derece önemlidir. Ayrıca optimum oranda saplar kulak arkasından ayarlanmalıdır ve böylece kadın optik çerçeveleri ağırlığının kişilerin burnunun üzerine gelmesi önlenmiş olur. İdeal çerçeve ölçüsü genelde çerçevenin üst kısmı kişinin kaşlarını yarım olarak kesecek şekilde olanıdır. Bu şekilde en iyi görme sağlanır.

Kadın Optik Çerçeveler

Kadın optik çerçeveler, kullanım konforu ve kalitesinin yanında büyüleyici tasarımlara da sahiptir. Zevkinize hitap eden ve kadınların tarzı ile birleşen çerçeve modellerini seçmeye özen gösterilmelidir.
Günümüzde popüler kadın optik çerçeve modellerinden biri, damla modeli olanlardır. Bu model incecik yapısı ile zarif görünüm sergilemektedir. Ayrıca kadın optik çerçevelerinden altıgen, yuvarlak, kare modeller de mevcuttur.

Kadın Optik Çerçevelerinin Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler Nelerdir?

Optik çerçeveler, işlevsellikle birlikte çok çeşitli modelleri ile hoş bir şıklık yaratmaktadır. Kadınların en ama en güçlü aksesuarları niteliğine sahip olan kadın optik çerçeveleri, gözlüğe yeni bir anlam kazandırmaktadır. Optik çerçeve kadın modelleri seçiminde dikkat edilmesi gereken birçok konu olmakta ve ilk olarak öncelikle kadın optik çerçeveleri rahat kullanıma sahip olmalıdır. Çerçeve boyutu seçilirken dikkatli olunmalıdır.

Çerçeve kişinin yüzünde çok geniş olmamalı ve elmacık kemikleri ile temasta bulunmamalıdır. Yüzde göze takıldığında yumuşak yapısı ile ince formu kulağı rahatsız etmeyerek iyi bir kullanım sağlamaktadır. Hafif yapıda olan çerçeveler kadınlarda burun kemiğine de zarar vermemektedir. Optik gözlük kullanma zorunluluğu olan kişiler ruhuna dokunan renk ve istediği modelde olanları tercih ederek kendini daha iyi hissettirecektir.

Yuvarlak Metal Optik Çerçeveler

Gözlük modasının her zaman moda olanı yuvarlak metal çerçeveler, geçmişten bugüne dek uzanmakta ve kullanılmaktadır. Zarif görünüm sağlayarak bu çerçeve modelleri sıklıkla tercih edilmektedir. Yuvarlak metal çerçeveler hem göz sağlığını korumakta hem de kullanım konforu sağlamaktadır. Kadınların yüzünde genellikle uygundur ve kadınların yüzünde ağırlık yapmayarak kişilere son derece rahat bir kullanım sağlamaktadır.

Kare Titanium Optik Çerçeveler

Kadın optik çerçeve modellerinde günümüzde gerçek titanium kare modelleri kullanımı çok yaygındır. Bu optik çerçeveler titaniumdur, hafif yapılıdır ve dayanıklı bir elementten yapılmaktadır. Titanium çerçevelerin avantajı bükülme ya da kırılma gibi sorunlar ile karşılaşılmamasıdır. Gözlüğü darbelere ve yamulmalara karşı korur ve yüksek direnç sağlayan titanium çerçeveler çeşitli tasarımlara sahiptir.

Bu titaniım elementi sayesinde bu optik gözlük çerçeveleri daha sağlam bir formda olmaktadır. Kare çerçevelerin avantajı her kişinin yüz şekline uyum sağlaması ve klasik ya da spor fark etmeden her kadının kullanabileceği model olmasıdır. Kadın optik çerçeve tasarım modelleri arasından kişiler yüzüne en uygun olan tasarımı seçerek optik gözlük kullanım deneyimine farklı bir anlam sağlamaktadır.

Ürünler için https://www.asaloptik.com.tr/kadin-optik-cerceve tıklayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir