Kalıcı Makyaj Nedir, Uygulaması Nasıl Yapılır?

Kalıcı makyaj olarak ifade edilen ve asıl adı mikro pigment uygulaması olan güzellik uygulaması birçok kusur ya da izin kapatılması içinde gerçekleştirilebiliyor. Özellikle her gün makyaj yapmak zorunda olan kadınlar için büyük ölçüde zaman tasarrufu sağlayan uygulama aynı zamanda bütçeye de zarar vermez.

kalıcı makyaj
kalıcı makyaj

Kalıcı makyaj uygulaması yapılırken tek kullanımlık iğneler eyer açılır. Aynı zamanda renk uygulamasında bitkisel renklendiriciler kullanılarak vücuda herhangi bir kimyasalın bulaşması da engellenir.

Kalıcı Makyaj Uygulamasında Nelere Dikkat Etmek Gerekiyor?

  1. Kalıcı makyaj uygulaması adı üstünde kalıcı olduğu için mutlaka konusunda uzman olan kişilere yaptırılması gerekir. Sonradan hüsrana uğramamak ve uygulamadan memnun kalmak için profesyonelçözümler sunan kişiler ile çalışmanız önerilir.
  2. Kalıcı makyaj uygulamasında sizin için gerekli olan çözümlere yer açarken nasıl bir sonuç ile karşılaşacağınızın provasını mutlaka yapın. Bu prova sonrasında net bir karar verebilirsiniz.

    kalıcı makyaj kullanımı
    kalıcı makyaj kullanımı
  3. Kullanılan malzemelerin kaliteli, hijyenik ve de bitkisel içeriğe sahip olması oldukça önem taşıyor. Bu sebep ile mutlaka kullanılacak olan malzemeleri önceden inceleyerek buna göre kalıcı makyajı yaptırın.
  4. Kalıcı makyaj uygulaması duruma göre birkaç seans sürebiliyor. Bu nedenden dolayı buna hazırlıklı olmanız da önemlidir. İlk seans sonrası hayal kırıklığına uğramamak için gerekli olan seans sayınızın ve uygulama sonrasında ödeyeceğiniz miktarı önceden kararlaştırmanız önerilir.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir