Keratin Saç Kaynağı Nedir?

İnsanların doğal saçlarında ve tırnaklarında bulunan protein ve aminoasit ile oluşan doğal maddeye keratin adı verilir. Keratin ile uygulanan saç kaynak yöntemleri, keratinin insan vücudunda doğal olarak yer alan bir madde olmasından dolayı tamamen güvenilirdir. Estetik bir şekilde saçlarınızın birleşebilmesini sağlayabilen keratin saç kaynak teknikleri farklı modellerde tasarlanabilmektedir. Keratin saç kaynak modelleri günümüzde dünya çapında en fazla tercih edilen saç yoğunlaştırma ve uzatma teknikleri arasında bulunmaktadır.

Yüksek sıcaklıklara karşı da dayanıklı olabilen keratin maddesi ile uygulanan keratin saç kaynağı, fön çekme işlemini de uygulayabileceğiniz bir saç kaynağı yöntemidir. Özel solüsyonları sayesinde saç kaynağınızı istediğiniz zaman yıpranmaya uğratmadan kolay bir şekilde tarayabilir ve şekillendirebilirsiniz.

Keratin Saç Kaynağı Güvenilir mi?

Keratin ile yapılan saç kaynağı uygulamaları tamamen güvenilirdir. Bu saç kaynak uygulaması saçlarınıza hiçbir şekilde zarar vermez. Fakat keratin saç kaynağı uygulaması diğer saç kaynak uygulamalarına göre biraz daha zahmetli bir uygulanışa sahiptir. Bu sebeple, güvenilir olmayan ve tecrübeli olmayan kişilerden bu hizmeti aldığınız zaman sorun yaşayabilirsiniz.

keratin-kaynak-mehmettatli-mecidiyekoy

En ince telli ve kısa saçlara dahi uygulanabilen keratin saç kaynak modelleri arasından seçim yapacağınız zaman kuaförünüzden de destek alabilirsiniz. Uzman kişiler ile görüştüğünüz zaman yüz hatlarınıza ve saç yapınıza göre en uygun olan keratin saç kaynağını ortaya çıkartabilirsiniz.

Keratin Saç Kaynağı Nasıl Uygulanıyor?

Özel keratin maddesi ile hazırlanmış olan saçlar kaynak makineleri vasıtasıyla eritilir. Eritme işleminden sonra saçlarınıza en ufak tutamlar şeklinde bu saçlar ilave edilir. Kısa süre içerisinde tamamlanabilecek olan bu işlemden sonra saçlarınızda işlem uygulandığı hiçbir şekilde belli olmaz.

Keratin saç kaynağı modellerine göz atmak ve bu kaynak türü ile ilgili detaylı bilgi almak istiyorsanız https://www.mehmettatlimecidiyekoy.com/h/keratin-kaynak adresine göz atabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir