Kız Çocuk İsteyenlerin Hangi Besinleri Yemesi Gerekir?

Bebeğinizin cinsiyetinin kız olmasını isteyenler, belli yiyecekleri tüketmeleri gerekir.Kız çocuk isteyenlerin tüketeceği besinler özel araştırmalar sonucunda bilimsel olarak belirlendi. Anne adayları, çocuklarının kız olmasını istiyorsa bazı gıdaları daha fazla tüketmeleri gerekli.

Bebeğin Kız Olmasını İsteyenler Neler Yemeli?

Hollanda’daki Maastricht Üniversitesi’nde yapılan bir araştırmaya göre kız çocuk isteyenlerin özellikle muz ve tuzlu yiyeceklerden sakınmaları gerektiği belirtildi. Kalsiyum ve magnezyum içeren besinler ise kız çocuğu isteyenlerin tüketmesi gerektiği besinler arasında yer alıyor. Yoğurt, ıspanak, peynir, brokoli, somon balığı, yulaf ezmesi bol miktarda tüketmeliler.

kız çocuk isteyenlerin tüketmesi gereken besinler
kız çocuk isteyenlerin tüketmesi gereken besinler

Çocuğun cinsiyetini belirleyen Y kromozomu babadan geldiği için bu tarz araştırmaların çift kontrollü şekilde uygulanması gerekli. Hamilelik öncesinde anne ve baba adaylarının kendilerine sağlıklı bir yeme programı yapmaları gerekli. Sigara ve alkol alınıyorsa mutlaka uzaklaşılmalı.

kız çocuk isteyenlerin tüketmesi gereken besinler
kız çocuk isteyenlerin tüketmesi gereken besinler

Anne, kendine ne kadar dikkatli bakıyorsa aynı şekilde hamilelik öncesi babanın da kendine iyi bakması gerekli. Tabi, ilk olarak sağlıklı bebeklerin dünyaya gelmesi ve anne adaylarının da sağlıklı olması.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir