Koltuk Kılıfları Nasıl Yenilenir?

Kılıf değiştirme işlemine başlamadan önce eski kılıflarınızı değerlendirip değerlendirmemek istediğinizi belirlemeniz gerekiyor. Kılıf sökerken eğer tekrar değerlendirmek istiyorsanız titiz bir şekilde kılıf ile birlikte zımba ve silikonları da sökmeniz gerekiyor.

Kaplamaya ihtiyaç duyuyorsanız öncelikle sünger kısımlarından başlayın. Koltuğunuzun modeli ve ölçülerine göre şekil verdiğiniz minderleri zımba ve silikon ile sabitleyerek koltuklarınızın ahşap iskeletlerine sabitleyin.

kılıf
kılıf

Minder kısımlarını hallettikten sonra ise koltuğunuzun döşemelik kumaşlarını iskelet üzerine monte etmeye başlayabilirsiniz. Kumaşı koltuğunuzun ölçüleri doğrultusunda keserken, koltuk kılıfı yenilemek için kesmiş olduğunuz eski kumaşlarınızdan ölçülerinden yararlanabilirsiniz.

Alt Kısımları Sabitleyin

Bu işlemlerin tamamını yaparken ise kumaşınızı yeteri kadar gerdirmiş olmanız gerekiyor. Eğer yeteri kadar gerdirmezseniz koltuk üzerinde kabarık bir görünümün meydana gelmesine yol açabilirsiniz.

koltuk
koltuk

Kumaşların kenar bölgelerden çıkmasını engelleyebilmek için ise 1 cm boyutunda alt kısımları kıvırarak sabitleyebilirsiniz. Bu sabitleme işlemi koltuk kılıfının daha estetik durmasını sağlarken aynı zamanda daha hoş bir görüntü almanızı sağlayacaktır.

Silikon tabancası yardımıyla kılıf ve koltuğun iskelet bölgelerinin birleştiği noktalara dekoratif fitil takarak işlemi sonlandırabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir