Küçük Salonlar Nasıl Dekore Edilmelidir?

Olabildiğince ferah gözükmesi amaçlanan küçük salonlarınız için öncelikle fazla ve çok yer kaplayan eşyalardan uzak durmalısınız. Mobilyaların ve koltukların olabildiğince ufak boyutlarda olması küçük salon dekorasyonu için en gerekli hamledir.

Küçük Salon Dekorasyonları
Küçük Salon Dekorasyonları

Renk Seçimi Nasıl Olmalı?

Küçük odayı daha ferah gösterebilmek adına duvar boyası renk seçeneklerini açık tonlardan yana kullanmalısınız. Bej ve tonları küçük salonlar için en iyi seçimdir ve diğer mobilyalar ile çok kolay uyum sağlayabilir.

Siyah Krem Salon Önerisi
Siyah Krem Salon Önerisi

Koyu tonlar diğer renkleri emeceğinden ve odanın havasını da karartacağından ferahlık yakalamak imkansız hale gelebilir. Belki sadece pencere karşında yer alan duvarınızı koyu renk boyayarak alan derinliği elde edebilir, odanızı daha büyük gösterebilirsiniz.

Salon Dekorasyonları

Açık renklerin kullanımı şart olan küçük salonlarda mobilyalar da açık tonlarda olmalıdır. Zıtlık yaratacak seçimler uzun vade de kullanışlı olmayacak, rahatsız edecektir.

Küçük salonlar
Küçük salonlar

Odanızı büyük gösterebilmek, derinlik katmak için zeminde kullanılan parkelerin, taş yada seramiklerin büyük boyutlarda olması gerekmektedir. Zemin üstünde kullanacağınız halı seçimi az desenli ve açık renk olursa küçük salon dekorasyonu işleminden en iyi verimi almış olursunuz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir