Küçük Salonlar Nasıl Geniş Gösterilir?

Dekorasyon yaparken mobilyalarınızı ve aksesuarlarınızı mekan ölçülerinize uygun olarak yerleştirmeniz gerekebiliyor. Elinizdeki mobilya ve aksesuarları yerleştirirken ve yeni ürünler satın alırken ise yine ölçülerinizi göz önünde bulundurmanız gerekebiliyor.

Mobilya ve aksesuar alışverişlerinizi yapmadan önce mutlaka mekanlarınızın ölçüsünü belirleyerek alışverişe çıkmalısınız. Özellikle koltuk takımı gibi aşırı yer kaplayan mobilyaları ise kesinlikle ihtiyaçlarınıza yönelik bir şekilde seçmelisiniz.

ev dekorasyonu
ev dekorasyonu

Eğer misafir yoğunluğunuz çok fazla değil ise köşe koltuk takımlarınızı küçük salonlarınızda kullanabilirsiniz. Köşe koltuk takımları az yer kaplayan işlevsel mobilyalar oldukları için çoğu zaman küçük salonlarınız köşe koltuk takımları sayesinde olduğundan daha geniş gözükebilir.

Aksesuar ve Duvar Dekorasyonu

Aksesuar kullanımını ise her zaman minimum seviyede tutmalısınız. Aşırı aksesuar kullanımı sonucunda mevcut olarak küçük olan salonlarınızın daha sıkışık ve boğuk olmasına yol açabilirsiniz.

küçük ev
küçük ev

Duvar dekorasyonlarınızda ise içinizi ferahlatacak görseller ile doldurduğunuz tablolara az bir yer verebilirsiniz. Ayrıca duvar boyalarında açık ve ferah renkler kullanmanız genel anlamda bir rahatlık ve ferahlık hissini mekanlarınıza katacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir