Kulaklarınızı Nasıl Temizleyeceğinize Dikkat Edin

Günümüzde yanlış bilinen ve yanlış bilindiği içinde büyük problemlere yol açan bazı uygulamalar vardır. Bu uygulamalardan biride kulak temizlemektir. Kulak temizleme, insanların büyük hataya düştüğü bir konudur. İnsanlar kulak çubuklarından faydalanarak kulaktaki pislikleri temizlemeyi hedefliyor. Fakat bunun yanlış ve zararlı olduğu uzmanlar tarafından açıklandı.

Kulaklarınızı Nasıl Temizleyeceğinize Dikkat Edin
Kulaklarınızı Nasıl Temizleyeceğinize Dikkat Edin

Kulak Çubuklarından Uzak Durun

Günden güne artan kulak şikayetleri uzmanlarca bir açıklama yapılmasını tetikledi. Uzmanlar yaptıkları açıklamada, insanların kulak temizleme hususunda dikkatli olması gerektiğini savundu. Yanlış teknikler, kulak ağrılarına ve kulak iltihaplanmasına sebep oluyor. Bu rahatsızlıklar en çok kulak çubuğu kullananların başına geliyor. Çünkü kulak çubuğunu delikten içeri soktuğunuzda çubuktaki pamuk sadece üstteki kiri alıyor ve gerisini de ulaşamayacağınız derece ileri itiyor. Bu da bir yerden sonra rahatsızlıkları getiriyor.

Buna istinaden kulak burun boğaz doktorları insanların kulaklarını temizlemeye yönelik bir girişime girmemesini bildiriyorlar. Kulakta temizleme özelliği mevcut. Vücut vakti geldiğinde kulağınızdaki pisliği kendiliğinden dışarı atar. Fakat çok rahatsız oluyorsanız arada pamuk yardımıyla mini bir temizleme yapabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir