Kuru Ve Cansız Saçlara Elveda!

 

Kuru ve cansız saçlar kadınların korkulu rüyası. Saçlarla ilgili en büyük şikayet kuruluk ya da cansızlıktan dolayı gelir. Soluk ve cansız ve yıpranmış görünümlü saçlar hiç kimsenin istemediği bir durum. Saçların bu özelliklerde olması farklı nedenlerden kaynaklanabilir. Bu güneş, rüzgar, boya, fön, toz gibi çevresel nedenler ya da genetik nedenler olabilir. Dolayısı ile bu yazımızda siz değerli okuyucular kuru ve cansız saçlardan kurtulmanız için birkaç öneri vereceğiz.

kuru saçlar
kuru saçlar

Kuru Saç Tipe Sahip Olan Kişilere Tavsiyeler

Saç derisindeki yağ tabakası az yağ üreten kişilerde genel olarak kuru saç şekli görülür. Cansız, bakımsız ve mat bir görünümde olan bu saçlar daha kolay kırılırlar.

canlı saçlar
canlı saçlar

 İlk tavsiye her gün saçlarını yıkamamak gerektiği ve yıkarken kesinlikle ılık su tercih edilmesi gerektiğidir. Ayrıca şampuanı kuru saç tiplerine uygun olanını tercih etmelisiniz. Ve 3 ayda bir şampuan markasını değiştirmelisiniz.

Diğer bir öneri ise şampuanlama işleminden sonra saç uçlarınıza saç kremi uygulaması yapmanızdır. Bu sayede kırılma oranı azalacaktır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir