Kurumuş Saçlarınıza Doğal Çözümler

Saçlar kötü hava koşullarından fazlasıyla etkilenir. Cansız bir görünüm kazanmanıza neden olur. Saçların nem dengesi sağlanmazsa kısa sürede dökülür. Kurumuş saçlarınıza doğal çözümler uygularken kısa sürede etkili çözümler alacağınız bir gerçek. Yumurtalı maskeler her zaman saçta kullanılan en iyi çözümdür. Yumurtayı mutlaka tüm saç maskelerine katmalısınız. Bakterilerin saç diplerine yerleşmesine izin vermez.

saç
saç

Saç Yapınıza Uygun Doğal Maskeler

Yumurta beyazı özellikle saç diplerinizi canlandırır. Yumurta sarısı ise güçlendirir. Zeytinyağı ve az limon katarak güzel bir maske elde edebilirsiniz. 20 dakika saçlarınızda bekletmeniz yeterli. Yoğurt içine yumurta katabilirsiniz. Protein saç diplerini güçlendirir. Saç diplerinize masaj yapar gibi uygulayın ve daha sonra ılık su ile arındırın.

saç bakım
saç bakım

Mayonez özellikle saçları besler. Kendi yaptığınız mayonezi kullanarak saçlarınızı bu karışım ile güçlendirin. Mayonez içine az miktarda rendelediğiniz avokadoyu katmanız yeterli. Aynı şekilde geceleri saç diplerinize susam yağı sürmeniz çok faydalı olur. Saçlarınıza düzenli bir bakım yaparsanız daha canlı görünmesini sağlarsınız. Kaliteli saçlar her zaman bakım ile olur.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir