Lens Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Göz sağlığında sıkıntı yaşayan insanlar için iki alternatif vardır. Biri gözlük takmak biri de lens kullanmaktır. Gözlük takmak her insana cazip gelmeyebiliyor. Çünkü gözlüğü herkes kendine yakıştırmıyor. Ya da yüzünde ekstradan bir aksesuar kullanmak istemiyor. Ama cazip birçok insana daha çok cazip geliyor. Fakat lens kullanımı zor bir olaydır.

lens
lens

Lens kullanımı sık yapılmamalıdır. Çünkü fazlası zarar olabilecek türdendir. Bu yüzden daha az aralıklarla kullanmaya çalışın. İnsanlar lensle gözlükten istediği sonucu daha net almayı hedeflerken bir yandan da istediği göz rengine sahip olabiliyor. Fakat lens kullanırken bazı şeylere dikkat etmesi gerekiyor. Bunlara dikkat ettiği sürece kullanımda sıkıntı çıkmaz.

lens nedir
lens nedir

Nelere Dikkat Edilmelidir?

Öncelikli olarak doktor reçeteniz olmadan ve doktorunuz tarafından tavsiye görmeden almayın. Lens takmak ciddiyet isteyen önemli bir şeydir. Bunun dışında kullanımda da kesinlikle hijyene dikkat edin. Lenste hijyen çok önemlidir. Uyumadan önce lensinizi çıkarın ve hijyenik bir ortamda bekletin. Havuz, deniz veya duşa da lensle girmeyin.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir