LG G6 İncelemesi

Yaklaşık son üç yıldır akıllı telefon piyasasında diğer büyük isimlerle birlikte kendinden söz ettiren LG geçtiğimiz nisan ayının 19’unda amiral gemisi G6’yı piyasa ya sürdü. Peki bu G6 nedir ne değildir?

Öncelikle LG, G6 ile kullanıcılara gayet iyi bir ekran gövde oranı sunuyor. Yüzde 78,32 ekran gövde oranı 5.7 inçlik ekranıyla telefon kullanırken kullanıcıya ayrı bir zevk veriyor. Üstelik bu zevk yarım kalmasın diye LG, G6 için 3300 mAhlik güçlü bir Li-Po bir batarya kullanmış.

LG G6
LG G6

Bu batarya ile birlikte G6 kullanıcılarına tam şarjda iken 22 saat 30 dakikalık bir konuşma yada 8 saat 31 dakika boyunca internette sörf yapabilme imkanı sunuyor. Elbette ki akıllı telefonlarımızın olmazsa olmazı kamera…

G6’nın ön kamerası için 1080p görüntü kalitesi sunan 30fps 5mp bir kamera kullanılmış. Arka tarafında ise biri geniş açılı diğeri standart olmak üzere iki adet 13mp kamera kullanılmış. G6’nın işlemcisine gelince Snapdragon 821 ile yetinilmiş. Toza ve suya dayanıklı şekilde geliştirilen G6 ortak yorumlara da bakılırsa gerçekten güzel bir görünüşe sahip.

G5 ve G6 Arasındaki Kıyaslama

Elbette ki genel anlamda bu iki telefonu karşılaştırdığımızda G6 olması gerektiği gibi önde duruyor fakat G5 bazı yönleriyle G6 ya yol vermiyor. G5 G6 dan farklı olarak en belirgin özelliği ön kamerası.

LG G6 Batarya
LG G6 Batarya

G5 de 8mp kamera kullanan G6 da 5mp’lik bir kamera ile yetinmiş. Üstelik G5 de değişir batarya varken G6 da değişir bir batarya kullanılmış olmaması kullanıcıyı olumsuz etkileyecek gibi görünüyor.

LG G6 çıkış fiyatını 3699 lira ile duyurdu. Yine kullanıcılar bu fiyatın ne kadar alınabilir olduğunu zamanla gösterecekler.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir