MacBook Dokunmatik Klavye ile mi Geliyor?

Apple firmasının yeni aldığı patent ile Haziran ayında tanıtımı yapılacak olan MacBook dokunmatik klavye ile olacağının ilk sinyallerini verdi. WWDC 2016 kapsamında yer alan Apple yeni MacBook modelini tanıtacak. MacBook modellerinde Retina ekran teknolojisine geçiş özelliği bekleniyor. Retina ekran özelliğinin yanı sıra Force Touch ile birlikte Kelebek klavyeli MacBook modelinin tanıtımı yapılacağı belirtildi.

MacBook Yeni Sürümünde Dokunmatik Klavye Mi Yer Alacak?

Touch Pad benzeri sistemin Dizüstü bilgisayarlar için Apple şirketi tarafından patentinin alındığı bildirildi. Bu patent ile birlikte akıllarda MacBook tasarımının dokunmatik bir klavyeye sahip olacağı. Fiziksel klavye rahatlığı farklı olsa da dokunmatik klavye şu an gündemde.

MacBook klavyesinde yeni kısa yollar oluşturulması düşünülüyor. Dokunmatik tuşlardan oluşması sonucunda basınçlara göre farklı işlevler ortaya çıkabilir. Apple köklü bir değişikliğe imza atacağı şimdiden gündemde. Dokunmatik tuşlara şimdilik alışkın olmayan kullanıcılar için yeni MacBook dokunmatik klavyeler farklı bir heyecanı yaşatacağa benziyor. Yeni tasarım ve farklı bir görsellik.

Kaynak:  http://www.sonsurum.net/haberler/macbook-dokunmatik-klavye-ile-mi-geliyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir