Maden Suyunun Faydaları Nelerdir?

Maden suyu kendi yolunu bularak yeryüzüne çıkan doğal bir sudur. Karbondioksit gazı sayesinde yeraltındaki çatlak ve yollardan geçerek yeryüzüne çıkan bu su içerdiği bütün minerallerle beraber gelir.

maden suyu
maden suyu

Yüksek Oranda Mineral İçerir

İçerdiği karbondioksit gazı sayesinde dilin tat alma duyularını geçici olarak uyuşturarak rahat bir içim sağlar. Maden suyunun bilinen hiçbir zararı bulunmaz. Aksine içerdiği yüksek oranda mineraller sayesinde sağlık açısından çok faydalıdır. En çok bilinen faydası, sindirimi kolaylaştırmasıdır. İçerdiği kalsiyum kemik gelişimine faydalı olduğu kemik rahatsızlıkların yakalanma riskini de azaltır. Florürün diş sağlığına ve gelişimine sağladığı fayda bilinen bir gerçek ve maden suyunda bol miktarda bulunan minerallerden biri.

maden suyunun faydaları
maden suyunun faydaları

Magnezyum açısından çok zengin olan maden suyu, magnezyum sayesinde hücre faaliyetlerine destek olur, sinirler ve kaslar arasındaki elektrik uyarılarının iletimini sağlar, damar sertliğine sebep olan damarlardaki yağ ve kalsiyum birikmesini engeller. Maden suyuna bulunan sodyum içermesi vücudun sıvı dengesini sağlar. Kalsiyum içermesiyle kemik yapısına da fayda sağlar. Kalsiyum sayesinde ileri yaşlarda oluşabilecek kemik erimesi gibi rahatsızlıkların oluşmasını engeller. Hücrelerin yenilenmesine yardımcı olması cilt sağlığı açısından da faydalı olup günde en az iki şişe maden suyu tüketilmeli.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir