Makyajda Herkesin Kullanabileceği Renkler!

Makyaj yapmaya yeni başlayanların en çok zorlandığı konuların başında kozmetikte renk seçimi geliyor. Hangi renk tonlarının kendilerine daha çok yakışacağı ya da hangi renkleri kullanmamaları gerektiği konularında tereddüde düşebiliyorlar. Oysa makyajda renk seçiminin de kolayı var. Bazı renkler herkese çok yakışıyor. Seçiminizi bu renklerden yana yaparak bu sorunu halledebilirsiniz.

makyaj da renk
makyaj da renk

Kahverengi Her Cilt Rengine Uyum Sağlar!

Örneğin kahverengi beyaz ten, esmer, sarışın ayrımı yapmadan her cilt rengine anında uyum sağlar. Özellikle kahverengi göz kalemini mutlaka deneyin. Buğulu bakışlar yaratmak için kahverengi göz kaleminden daha etkili bir makyaj malzemesi bulamazsınız. Kahverengiyi far olarak da kullanabilirsiniz. Yumuşak bir makyaj görünümü için en ideal renk kahverengidir.

makyaj da renk
makyaj da renk

Mürdüm renk tonları da far olarak kullanılabilir. Ancak çok açık ten rengine sahipseniz açık tonlarda mürdüm renkleri tercih edin. Esmer olanlar hem açık hem de koyu tonları gönüllerince kullanabilir. Kiremit rengi dudak kalemi ve ruj da istisnasız herkese yakışan renklerden biridir. Kahverengi ile kırmızının arasında bir ton olduğundan farklı göz makyajları ile birlikte kiremit rengini kullanabilirsiniz.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir