Makyajın Ruhu

Makyaj, kadının o gün kendini nasıl hissettiğinin aynadaki yansımasıdır aslında. Hayal edilen kadın makyaj tüyolarıyla şekil bulur. Kadın hazırlandığı güne anlam katmaya makyajıyla başlar. İyi bir makyaj, harcanan süreyle eş değerdedir. Ve yine bazen çok malzemeyle çıkar doğal ve kusursuz makyaj. Makyaj önerileri en az malzemeyle sihirli dokunuşları nasıl sağlanacağını anlatmaya çalışır.

Makyaj Ruhu
Makyaj Ruhu

Ebette kadının yüzünü iyi tanıması gerekir. Kusurlar örtülebildiği müddetçe kusursuzdur. İyi bir makyaj kusurları örtmeyi, iyi olanı daha güzelleştirmeyi amaç edinmelidir. Bu anlamda verilecek uğraş hayal kırıklığına dönüşmemeli, makyajın sonunda güzelliğe tebessüm eklenebilmelidir.

Makyajda kişinin yüz hatlarının ortaya çıkması sağlanırken, yüzü maskelemekten çok saklı hazinesine vurguda bulunulmalıdır. Her kadın farklı, her yüz kendine hastır. Bu anlamda yüzün yapısını ortaya çıkaracak makyaj tekniklerinden yararlanılmalıdır.

Makyaj
Makyaj

Yüz Yapısına Göre Makyaj Önerileri

Burun
Burun makyajın en önemli ve tehlikeli bölgesidir. Küçük bir yanlış makyajın etkisini azaltacaktır. Kapatıcı ve fondöteninizi uyguladıktan sonra, inceltmek isteğiniz burun hattınızın her iki yanına teninizden bir-iki ton koyu pudra sürmelisiniz. Yüze derinlik katmak için açık kahverengi tonlarıyla küçük dokunuşlarda bulunmanız yeterlidir.

Alın
Geniş alınlı biriyseniz bronz tonlarının ağırlıkta olduğu bir terracotta allık ile genişliği azaltacak gölgelendirmeler yapmakta fayda var.

Çene
Çıkıntılı bir çene görüntüsünü, alt dudağın orta kısmına bir ton açık renk fondöten sürerek dengeleyebilirsiniz. Koyu renk pudrayı boynunuza sürerek yüzünüzle dengeli olmasını ve göze batmamasını sağlarsınız

Elmacık kemikleri
Elmacık kemiklerini en iyi gösteren, iki renk allığın kontrast olarak uygulanmasıdır. Açık olanla alta belli belirsiz bir hat verip, üstüne biraz daha koyu bir ton uygulayarak abartıdan uzak ama bakımlı görünürsünüz.

Gözler
Keskin bakışlar elde etmek için göz kapağının içine açık, yukarısına koyu renk, tam göz kapağı çizgisine orta bir ton far kullanmanız ve iyi bir fırçayla dağıtarak gözleri vurgulamanız önerilir.

Dudaklar
Dudakların iyi görünmesi için önce ten rengine yakın bir kalemle hat belirlenir. Rujun renginde olan bir dudak kalemiyle dudak kenarları çizilir ve ruj bu şekilde sürülürse güzel bir görüntü yakalanır. Kalın dudaklarda koyu renk veya sedefli rujlardan kaçınılmalıdır.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir